Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роль системи народної освіти у подоланні дитячої безпритульності в 20-х - першій половині 30-х рр. ХХ століття в Україні.

Роль системи народної освіти у подоланні дитячої безпритульності в 20-х - першій половині 30-х рр. ХХ століття в Україні.

Назва:
Роль системи народної освіти у подоланні дитячої безпритульності в 20-х - першій половині 30-х рр. ХХ століття в Україні.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,63 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Паращевіна Ольга Степанівна
УДК 94 (477)
Роль системи народної освіти у подоланні дитячої безпритульності в 20-х - першій половині 30-х рр. ХХ століття
в Україні.
07.00.01 – історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії, соціології та історії Дніпропетровського державного аграрного університету, Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Удод Олександр Андрійович,
видавництво “Генеза”, головний редактор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Кульчицький Станіслав Владиславович,
Інститут історії України НАН України,
заступник директора
кандидат історичних наук
Іщенко Ігор Васильович,
Дніпропетровський національний університет, кафедра військової підготовки, ст. викладач
Провідна установа: Харківський національний університет
ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “30” березня 2005р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пл. Т. Шевченка, 1, Палац студентів, ауд. 30.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розіслано “28” лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність наукового дослідження обумовлена гострою потребою фундаментальної розробки історичних аспектів проблем подолання дитячої безпритульності в 20-х - першій половині 30-х рр. ХХ ст. в Україні через призму історії повсякденності, за допомогою сучасної методології. За часи панування радянської влади замовчувався істинний стан дитячої безпритульності та роль системи народної освіти в її подоланні. Було характерним перекручування фактів, втрата об’єктивності заради ідеологічної відповідності. Радянська система вимагала возвеличення ролі комуністичної партії, комсомолу та їх керівників у справі подолання дитячої безпритульності, замовчуючи діяльність системи народної освіти, рядових вихователів та вчителів. Поза увагою дослідників залишався культурно – антропологічний аспект проблеми: особистість безпритульної дитини, її побут, соціальні цінності, долі, почуття і мрії. Радянською наукою не визнавалась роль психологічного фактору, що спрощувало сприйняття історичних подій. Правдиве, неупереджене вивчення ролі системи народної освіти у подоланні дитячої безпритульності в Україні дозволяє поглибити знання про суть і зміст складного, суперечливого і недостатньо дослідженого періоду української історії 20-30-х рр. ХХ ст. Адже, за словами відомого українського історика В.В.Іваненка: “країна без минулого – країна маргінал, ... і без усвідомлення досвіду та уроків власної минувшини вона і, водночас, конкретна людина втрачають орієнтири і вектори поступального розвитку, різко знижують свій потенціал як суб’єкти історичного процесу”. Іваненко В.В. Тенденції та особливості формування історичної культури молоді в сучасних умовах // Грані.-№3.-2003.-С.3.
В сучасних умовах, коли спостерігається посилення соціальних аномальних явищ в Україні, тема виглядає особливо актуальною. Так, в 2003р. по всій країні було затримано 33 тис. неповнолітніх за бродяжництво й жебракування, 47 тис. - перебувало на обліку в органах внутрішніх справ. Лише харківськими правоохоронними органами було вилучено з вулиці 872 неповнолітніх, із яких 580 займались бродяжництвом, 292 – жебракували. Барсукова І. Хто полагодить “Діряву парасольку?” // Урядовий кур’єр.-2004.-24 січня.-С.11; Галаур С. Сина залиште собі // Урядовий кур’єр.-2004.-25 березня. Необхідність критичного аналізу попереднього історичного досвіду обумовлюється потребою реалізації сьогодні активної соціальної політики та розбудови системи охорони дитинства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Роль системи народної освіти у подоланні дитячої безпритульності в 20-х - першій половині 30-х рр. ХХ століття в Україні.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок