Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ПІДГОТОВКИ І СПІКАННЯ АГЛОМЕРАЦІЙНОЇ ШИХТИ З ВИСОКИМ ВМІСТОМ ТОНКОДИСПЕРСНИХ МАТЕРІАЛІВ

РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ПІДГОТОВКИ І СПІКАННЯ АГЛОМЕРАЦІЙНОЇ ШИХТИ З ВИСОКИМ ВМІСТОМ ТОНКОДИСПЕРСНИХ МАТЕРІАЛІВ

Назва:
РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ПІДГОТОВКИ І СПІКАННЯ АГЛОМЕРАЦІЙНОЇ ШИХТИ З ВИСОКИМ ВМІСТОМ ТОНКОДИСПЕРСНИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РУДЕНКО Микола Романович
УДК  622.785/.788.002.82
669.162
РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ПІДГОТОВКИ І СПІКАННЯ АГЛОМЕРАЦІЙНОЇ ШИХТИ З ВИСОКИМ ВМІСТОМ
ТОНКОДИСПЕРСНИХ МАТЕРІАЛІВ
Спеціальність 05.16.02 - “Металургія чорних металів”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпродзержинськ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпродзержинському державному технічному університету (м. Дніпродзержинськ) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент Бондаренко Віктор Дмитрович,
Дніпродзержинський державний технічний університет, Міністерство освіти і науки України, доцент кафедри руднотермічних процесів
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Ковальов Дмитро Арсентійович
Національна металургійна академія України, Міністерство освіти і науки України, професор кафедри металургії чавуну (м. Дніпропетровськ);
кандидат технічних наук, доцент Авдєєв Валерій Федорович
Криворізький технічний університет, Міністерство освіти і науки України, доцент кафедри металургії чавуну (м. Кривий Ріг)
Провідна установа: | Інститут чорної металургії ім. акад. З.І. Некрасова НАН України (м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться “12” жовтня 2006р. о 1300 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.091.01 Дніпродзержинського державного технічного університету за адресою: 51900, Дніпропетровська обл. м. Дніпродзержинськ, вул. Дніпробудівська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпродзержинського державного технічного університету за адресою 51900, Дніпропетровська обл. м. Дніпродзержинськ, вул. Дніпробудівська, 2.
Автореферат розісланий “11” вересня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент ___________________ О.С. Косухіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Державною програмою розвитку гірничо-металургійного комплексу України до 2010 року передбачено значне підвищення ефективності доменного виробництва за рахунок поліпшення якості металургійної сировини і раціонального використання матеріальних та енергетичних ресурсів.
На підприємствах з повним металургійним циклом, кількість металу, що втрачається у вигляді промислових відходів, досягає 8-12 % від обсягу виробництва, у тому числі 5-6 % в агломераційному, 0,5-1,5 % - доменному, 1,5-3,0 – сталеплавильному і 1,0-1,5 % – прокатному виробництвах.
Високий рівень накопичення відходів при недостатньому ступеню їх утилізації, за відсутністю ефективної технології, робить проблему їх використання однією із актуальних.
При виробництві агломерату без утилізації тепла 50-60% його втрачається, у тому числі 22-28 % з агломератом, 5-7 % з поворотом при його охолодженні, 9-12 % з газом що просмоктується крізь спікаємий шар, 10 – 14 % - з хімічним і механічним недопалом палива і 4-8 % у результаті випромінювання тепла кладкою горна і поверхнею спеку в навколишнє середовище.
Таким чином, відсутність сучасних технічних і технологічних рішень в агломераційному виробництві України не дозволяє в повному обсязі вирішити проблему економного використання матеріальних і енергетичних ресурсів.
Рішення поставленої задачі здійснено в дисертації за рахунок удосконалення технологій підготовки і спікання агломераційної шихти, а також охолодження агломерату.
Запропоновані і розроблені технології утилізації залізовмісних відходів і тепла дозволяють суттєво підвищити ефективність виробництва агломерата, поліпшити екологічний стан навколишнього природного середовища.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з положеннями Державної програми розвитку гірничо-металургійного комплексу України до 2010 року, з планами науково-дослідних робіт Дніпродзержинського державного технічного університету, відкритого акціонерного товариства „Дніпровський металургійний комбінат”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ПІДГОТОВКИ І СПІКАННЯ АГЛОМЕРАЦІЙНОЇ ШИХТИ З ВИСОКИМ ВМІСТОМ ТОНКОДИСПЕРСНИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок