Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> неурядові організації як СУБ’ЄКТИ вироблення державної політики

неурядові організації як СУБ’ЄКТИ вироблення державної політики

Назва:
неурядові організації як СУБ’ЄКТИ вироблення державної політики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський регіональний інститут
державного управління
національної Академії державного управління
при Президентові України
тинкован Оксана Валеріївна
УДК 35.072.7
неурядові організації як СУБ’ЄКТИ
вироблення державної політики
25.00.01 – теорія та історія державного управління
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – кандидат історичних наук, доцент
Романов Владислав Євгенович,
ТОВ “Інформаційно-аналітичне агентство
“Придніпров’я”, директор.
Офіційні опоненти: доктор наук з державного управління, доцент
Тертичка Валерій Володимирович,
Національна академія державного управління при Президентові України, професор кафедри державної політики та управління політичними процесами;
кандидат політичних наук
Пащенко Віктор Іванович,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри політології.
Провідна установа – Національний інститут стратегічних
досліджень, відділ розвитку стратегій
політичних систем та громадянського
суспільства, м. Київ.
Захист відбудеться “13” червня 2007 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.866.01 в Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 49044, м. Дніпропетровськ, вул. Гоголя, 29, ауд. 104.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Гоголя, 29).
Автореферат розісланий “11” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Дрешпак


загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження обумовлена необхідністю підвищення результативності державного управління, його прозорості та відкритості, пошуку додаткових резервів для вдосконалення процесу вироблення державної політики в Україні. Сучасна світова урядова практика довела, що однією з базових умов підвищення якості управлінських рішень є залучення до процесів вироблення державної політики неурядових організацій як повноцінних суб’єктів вироблення державної політики. Зокрема, мова йде про ті організації, які займаються дослідженнями суспільно значущих проблем. Отже, існує потреба всебічного вивчення таких інституцій, розробки і впровадження практичних рекомендацій щодо їх залучення до процесів вироблення державної політики в Україні.
Складність і високі темпи суспільно-політичних та економічних змін в Україні, розвиток публічної політики та громадянського суспільства підвищують потреби в аналітичній, прогнозній діяльності органів державної влади, випереджальній політиці відстежування та подолання суспільних проблем. Це вимагає спеціальних знань, умінь та навичок, які необхідні для проведення досліджень і аналізу під час вироблення державної політики. З цього погляду активними учасниками даного процесу мають бути й неурядові організації, в яких зосереджений значний інтелектуальний потенціал. Активне залучення цих інституцій до процесу вироблення державної політики саме як його суб’єктів дозволить суттєво підвищити результативність державного управління в Україні. А з розвитком демократії вплив неурядових організацій на вироблення державно-управлінських рішень в країні дедалі зростатиме.
Актуальність теми даного дисертаційного дослідження підтверджується низкою нормативних документів, які були прийняті в Україні в період 2000 – 2006 рр. Їх метою було забезпечення гласності та відкритості в діяльності органів державної влади, і провідна роль у здійсненні цього завдання належала неурядовим організаціям. Але дані укази й постанови так і не були виконані в повному обсязі. Президент України В. Ющенко у своїх виступах не раз зазначав потребу уряду в знаннях та чесній інформації, джерелом якої можуть стати неурядові організації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: неурядові організації як СУБ’ЄКТИ вироблення державної політики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок