Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Технологічна мінералогія відходів збагачення північного гірничозбагачувального комбінату криворізького басейну

Технологічна мінералогія відходів збагачення північного гірничозбагачувального комбінату криворізького басейну

Назва:
Технологічна мінералогія відходів збагачення північного гірничозбагачувального комбінату криворізького басейну
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,72 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство освіти і науки України
Криворізький технічний університет
Федорова Ірина Анатоліївна
УДК 549 : 553.31 : 623.7-17 (477.63)
Технологічна мінералогія відходів збагачення північного гірничозбагачувального комбінату криворізького басейну
Спеціальність 04.00.20 – мінералогія, кристалографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Кривий Ріг – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Криворізькому технічному університеті
Науковий керівник –
Євтєхов В.Д., доктор геолого-мінералогічних наук, професор, завідувач кафедри теоретичної і прикладної мінералогії Криворізького технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
Пирогов Б.І., доктор геолого-мінералогічних наук, професор кафедри мінералогії і геохімії Московської державної геологорозвідувальної академії Міністерства освіти Російської Федерації;
Проскурня Ю.А., кандидат геологічних наук, доцент кафедри родовищ корисних копалин і екологічної геології Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа:
Кримське відділення Українського державного геологорозвідувального інституту Міністерства екології та природних ресурсів України (м. Сімферополь).
Захист відбудеться 10 лютого 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.052.04 у Криворізькому технічному університеті (50002, м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл., вул. Пушкіна, 37, каф. теоретичної і прикладної мінералогії, тел. 23-24-25).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: 50002, м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл., вул. Пушкіна, 37.
Автореферат розісланий "6" січня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 09.052.04
кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент О.М.Трунін
характеристика роботи
Суть і стан наукової проблеми. Залізорудні родовища Криворізького басейну розробляються протягом понад 120 років. Експлуатація родовищ супроводжується видобутком з надр значних об’ємів розкривних порід, які складуються у відвалах. Починаючи з середини 50-х років ХХ століття у Криворізькому басейні було розпочато розробку родовищ бідних залізних руд, які потребують збагачення. Відходи збагачення також складуються – у хвостосховищах. Відвали і хвостосховища значною мірою впливають на екологічне становище регіону і в поточний час наближаються до проектного рівня заповнення. Матеріал, який складає відвали і хвостосховища, містить низку цінних мінеральних компонентів. За результатами досліджень останніх років (Євтєхов В.Д. та ін., 1999), вилучення з відходів гірничодобувного і збагачувального виробництва корисних компонентів могло б значною мірою задовольнити потреби промисловості України у германії, ванадії, скандії, золоті, абразивному гранаті, технічному тальку, дрібнолускуватому мусковіті, багатьох будівельних матеріалах тощо. З огляду на роль відвалів і хвостосховищ як екологічних і мінерально-сировинних чинників протягом останніх років проводиться їх активне дослідження. Одним із основних напрямків робіт є вивчення можливості використання накопиченої мінеральної сировини з метою зменшення об’єму відходів.
Актуальність теми. Хвостосховища Криворізького басейну містять мінеральну речовину у подрібненому стані. Значна частина мінеральних часток (у тому числі рудних мінералів – магнетиту і гематиту, – а також гранату, піроксенів, амфіболів, кварцу та ін.) знаходиться у розкритому (мономінеральному) стані. У придамбових частинах хвостосховищ спостерігається концентрація рудних і деяких інших мінералів. Їх вміст у відходах збагачення окремих ділянок хвостосховищ досягає значень, характерних для рудних покладів первинних руд, які розробляються гірничозбагачувальними комбінатами. Таким чином, у межах хвостосховищ існують значні за об’ємом техногенні поклади комплексної мінеральної сировини, яка потребує збагачення різними методами з метою вилучення з неї декількох різновидів металевих і неметалевих корисних копалин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Технологічна мінералогія відходів збагачення північного гірничозбагачувального комбінату криворізького басейну

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок