Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Валеологічна підготовка майбутніх фахівців з фізичної реабілітації у вищому педагогічному навчальному закладі

Валеологічна підготовка майбутніх фахівців з фізичної реабілітації у вищому педагогічному навчальному закладі

Назва:
Валеологічна підготовка майбутніх фахівців з фізичної реабілітації у вищому педагогічному навчальному закладі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,75 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського
 
Міхеєнко Олександр Іванович
УДК 378.2:613
Валеологічна підготовка
майбутніх фахівців з фізичної реабілітації у вищому педагогічному навчальному закладі
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент
Лянной Юрій Олегович
Сумський державний педагогічний
університет імені А.С. Макаренка,
завідувач кафедри фізичної реабілітації
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Карпова Елла Едуардівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського,
завідувач кафедри дошкільної педагогіки
– кандидат педагогічних наук, доцент
Григоренко Галина Іванівна,
Запорізький державний університет, доцент
кафедри теоретичних основ фізичної культури
Провідна установа – Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист дисертації відбудеться “26” лютого 2004 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південно-українському державному педагогічному університеті (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “13” січня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. С. Трифонова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена необхідністю розв’язання проблеми здоров’я людини, оскільки вона є однією з найгостріших у глобальному масштабі і саме від її вирішення залежить виживання людської цивілізації. Зважаючи на негативні зміни стану здоров’я населення, прийнято ряд міжнародних (ВООЗ, ЮНЕСКО) та державних документів, що наголошують на актуальності означеної проблеми. На сучасному етапі розвитку суспільства проблема здоров’я людини стає об’єктом дослідження в багатьох галузях науки і практики (М.М. Амосов, В.В. Колбанов, Е.М. Кудрявцева, Ю.П. Лисицин, З.М. Шкиряк-Нижник). В умовах загострення оздоровчих і демографічних проблем суспільства виникла необхідність створення у вищих навчальних закладах нової спеціальності “фізична реабілітація”, мета якої полягає в підготовці фахівців оздоровчої спрямованості.
Процес фізичної реабілітації є діяльністю з відновлення здоров’я людини шляхом усунення чи компенсації різноманітних вад (В.Г. Григоренко, В.М. Мухін, С.М. Попов, Б.В. Сермєєв, В.М. Синьов). Сучасна практика фізичної реабілітації надає перевагу фізичним вправам, які мають надзвичайно потужний і широкий спектр оздоровчої дії. Саме тому проблема здоров’я людини здебільшого пов’язується з ефективністю системи фізичного виховання (Е.С. Вільчковський, Г.І. Григоренко, О.Д. Дубогай, С.М. Канішевський, І.В. Муравов, В.П. Мурза).
Натомість, здоров’я людини визначається сукупністю різногалузевих чинників, коло яких не можна обмежувати лише фізичною культурою (О.О. Алексєєв, О.С. Лісова, І.П. Неумивакін, Г.С. Никифоров, В.С. Язловецький). Учені дійшли висновку, що професійна діяльність фахівців з фізичної реабілітації має бути спрямована на оздоровлення людини за допомогою цілеспрямованого застосування комплексу різноманітних заходів, з-поміж яких фізична культура виступає як одна з ланок у ланцюгу засобів фізичної реабілітації (В.О. Кукса, Ю.О. Лянной).
Новий підхід до розуміння джерел і чинників здоров’я людини знайшов своє відображення в теорії і практиці валеологічної підготовки (Г.Л. Апанасенко, Е.Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Валеологічна підготовка майбутніх фахівців з фізичної реабілітації у вищому педагогічному навчальному закладі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок