Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> становлення та розвиток державно-правових інститутів Канади в XVII – х роках ХІХ ст.

становлення та розвиток державно-правових інститутів Канади в XVII – х роках ХІХ ст.

Назва:
становлення та розвиток державно-правових інститутів Канади в XVII – х роках ХІХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,77 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
національна юридична академія україни
імені ярослава мудрого
Качур Віра Олегівна
УДК 340:091 (71)
становлення та розвиток
державно-правових інститутів Канади
в XVII – х роках ХІХ ст.
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та теорії держави і права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник– | кандидат юридичних наук, професор,
Тищик Борис Йосипович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри історії та теорії держави і права
Офіційні опоненти– | доктор юридичних наук, професор,
Страхов Микола Миколайович,
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри історії держави і права України і зарубіжних країн –
кандидат юридичних наук, доцент,
зайцев Леонід Олександрович,
Національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри теорії та історії держави і права
Провідна установа – | Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра теорії та історії держави і права (м. Київ)
Захист відбудеться “2" квітня 2003 року о 9.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розісланий “28” лютого 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В.Д.
загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Головними напрямами розвитку України в ХХІ сторіччі є подальша демократизація її політичної системи та входження нашої держави у світову спільноту. Ці процеси складні і тривалі. Їхня динаміка багато в чому залежить від глибоких знань тих змін, що відбулися за незначний історичний період у світовому політичному устрої, у свідомості людей, у міжнародних правових відносинах. Відтак велике значення має вивчення в історичній площині інтеграційних процесів, що відбувалися в світі, державно-правового досвіду різних країн, можливості співробітництва з ними відповідно до нових реалій.
У сфері налагодження стійких міжнародних зв’язків особливий інтерес викликає Канада, яка є відносно молодою країною із значним потенціалом для ефективного співробітництва. Ця північноамериканська країна відома в Україні ще з першої половини ХІХ ст. Порівнюючи Україну і Канаду, головно звертають увагу на подібність історичної долі обох країн, довготривалий етнічний та культурний зв’язок між ними. Спільними для обох країн є і проблеми збереження природного та культурного спадку, наявність у цих країнах великого етнічного і релігійного розмаїття. Канада одна з перших країн визнала Україну як незалежну державу і встановила з нею дипломатичні відносини. Організація ефективного економічного, культурного і наукового співробітництва між Україною та Канадою залежить також від державно-правових знань і взаєморозуміння.
Для українських правників назріла нагальна потреба у науковому висвітленні ключових питань канадського державотворення, що дасть змогу уникнути помилок у розв’язанні власних національних, релігійних, політичних та правових проблем. Особливого значення набуває необхідність дослідження історії становлення і розвитку державно-правових інститутів Канади в XVII – 60-х роках ХІХ ст., яка дотепер є майже не висвітленою у вітчизняній історико-правовій літературі. Саме з тих часів бере свій початок національний, релігійний, політичний і правовий дуалізм цієї країни, без аналізу джерел якого неможливо глибоко осмислити сучасні державно-правові канадські проблеми. Серед них назвемо, зокрема, проблеми становлення канадської державності, боротьбу з пережитками колоніального минулого, протидію економічній залежності від США, загрозу сепаратизму і розколу країни, чимраз зростаючі соціальні диспропорції в суспільстві, проблеми правового становища корінного населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: становлення та розвиток державно-правових інститутів Канади в XVII – х роках ХІХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок