Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською мовою реферат: Вплив функціонального стану АТФ-залежних калієвих каналів на процеси енергозабезпечення печінки і міокарда у щурів із різною резистентністю до гіпоксії

Вплив функціонального стану АТФ-залежних калієвих каналів на процеси енергозабезпечення печінки і міокарда у щурів із різною резистентністю до гіпоксії / сторінка 14

Назва:
Вплив функціонального стану АТФ-залежних калієвих каналів на процеси енергозабезпечення печінки і міокарда у щурів із різною резистентністю до гіпоксії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,16 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Том 54. Фізіологія людини та тварин. – 10-25 лютого 2004 р. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2004. – С. 59.
АНОТАЦІЯ
Ткаченко Г.М. Вплив функціонального стану АТФ-залежних калієвих каналів на процеси енергозабезпечення печінки і міокарда у щурів із різною резистентністю до гіпоксії. – Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.13 – фізіологія людини і тварин. – Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Київ, 2005.
Дисертація присвячена з’ясуванню механізмів протекторної дії активаторів КАТФ-каналів на функціонування мітохондрій печінки і міокарда, стан системи антиоксидантного захисту та інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів у щурів із різною вихідною резистентністю до гіпоксії за умов стресу, адреналінової міокардіодистрофії, та роль інтервальних гіпоксичних тренувань у реалізації ефектів модуляторів КАТФ-каналів за стресу. Дія активаторів КАТФ-каналів супроводжується підвищенням функціональної активності мітохондрій печінки і міокарда, що пов’язано із ефективним функціонуванням кисеньзалежних процесів, і більше виражено для тварин із нижчим рівнем адаптаційних можливостей організму. Парентеральне введення активаторів КАТФ-каналів за катехоламінових уражень систем організму має виражений протекторний ефект на процеси мітохондріального енергозабезпечення печінки і міокарда. Це пов’язано із підвищенням ефективності окиснення ?-кетоглутарату, оцінюване нами за спряженістю процесів дихання і фосфорилювання, значенням АДФ/О на тлі зниження інтенсивності процесів ліпопероксидації у мітохондріях. Активатор КАТФ-каналів пінацидил знижує негативні наслідки кальцієвого перенавантаження органел, активуючи процеси синтезу АТФ і посилює роль ?-кетоглутарату у загальному метаболічному окисненні субстратів. Ці зміни попереджують розвиток мітохондріальних дисфункцій за впливу великих доз катехоламінів. За адаптації щурів методом інтервальної гіпоксії і парентеральному введенні їм активатора КАТФ-каналів пінацидилу спостерігається виражений протекторний ефект на процеси мітохондріального енергозабезпечення за стресу. Поєднання дії на організм інтервальної гіпоксії із введенням тваринам пінацидилу викликає перебудову метаболізму, що призводить до підвищення ефективності кисень залежних процесів і зниженню інтенсивності процесів ліпопероксидації у більшій мірі, ніж за впливу кожного фактору зокрема. Досліджено, що фізіологічна активація у щурів NO-ергічної ланки регуляції курсом інтервальної гіпоксії і введення активатора КАТФ-каналів забезпечує ефективний захист мітохондріального енергозабезпечення та підвищує адаптаційні можливості організмів.
Ключові слова: КАТФ-канали, пінацидил, глібенкламід, мітохондрії, сукцинат, ?-кетоглутарат, стрес, адреналінова міокардіодистрофія, інтервальна гіпоксія, АДФ-стимульоване дихання, перекисне окиснення ліпідів.
АННОТАЦИЯ
Ткаченко Г.М. Влияние функционального состояния АТФ-зависимых калиевых каналов на процессы энергообеспечения печени и миокарда у крыс с разной резистентностью к гипоксии. – Рукопись.
Диссертация на соискание научной степени кандидата биологических наук по специальности 03.00.13 – физиология человека и животных. – Киевский национальный университет имени Тараса Шевченко, Киев, 2005.
Диссертация посвящена выяснению протекторного влияния активаторов КАТФ-каналов на функционирование митохондрий печени и миокарда, состояние системы антиоксидантной защиты и интенсивность процессов перекисного окисления липидов у крыс с разной исходной резистентностью к гипоксии в условиях стресса, адреналиновой миокардиодистрофии и роль интервальных гипоксических тренировок в реализации эффектов модуляторов КАТФ-каналов при стрессе. Действие активаторов КАТФ-каналов сопровождается повышением функциональной активности митохондрий печени и миокарда, что связано с эффективным функционированием кислородзависимых процессов, и более выражено для животных с низким уровнем адаптационных возможностей организма.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Вплив функціонального стану АТФ-залежних калієвих каналів на процеси енергозабезпечення печінки і міокарда у щурів із різною резистентністю до гіпоксії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок