Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Вплив функціонального стану АТФ-залежних калієвих каналів на процеси енергозабезпечення печінки і міокарда у щурів із різною резистентністю до гіпоксії

Загрузка...

Вплив функціонального стану АТФ-залежних калієвих каналів на процеси енергозабезпечення печінки і міокарда у щурів із різною резистентністю до гіпоксії / сторінка 6

Назва:
Вплив функціонального стану АТФ-залежних калієвих каналів на процеси енергозабезпечення печінки і міокарда у щурів із різною резистентністю до гіпоксії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,16 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Статистичну обробку результатів проводили з використанням критерію Стьюдента. Кореляційний аналіз отриманих результатів здійснювали з використанням пакету програм “Statgraf”.
РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ та їх обговорення
Роль модуляторів кATФ-каналів у функціонуванні мітохондрій печінки та міокарда щурів із різною резистентністю до гіпоксії. Показано, що введення щурам активатора КАТФ-каналів пінацидилу зумовлює неоднзначний вплив на процеси функціонування МХ печінки у тварин із різною вихідною стійкістю до дії гіпоксичного фактора. Зокрема, у щурів із НР за окиснення СК спостерігається зростання спряженості фосфорилюючого дихання та величини AДФ/О порівняно з контролем (рис. 1, 2).
А | Б
Рис. 1. Спряженість процесів дихання та окиснювального фосфорилювання мітохондрій печінки щурів із низькою (НР) і високою (ВР) резистентністю до гіпоксії під впливом пінацидилу і глібенкламіду за використання як субстрату 0,35 мМ сукцинату (А) та 1 мМ ?-кетоглутарату (Б).
Умовні позначення: 1 – контроль, 2 – введення пінацидилу, 3 – введення глібенкламіду.
Примітка: * – різниця між показниками порівняно з контролем вірогідна, p<0,05.
За окиснення КГЛ вірогідно підвищується швидкість фосфорилюючого дихання, спряженість процесів дихання і окисного фосфорилювання (ОФ) і ефективність цього процесу. Натомість у тварин із високою резистентністю за використання як субстрату СК не виявлено вірогідних змін досліджуваних параметрів функціонування МХ печінки. У разі окиснення КГЛ швидкість поглинання кисню в активному стані збільшується на 30,8% (p<0,05), а дихального контролю за Чансом – на 17,1% (p<0,05).
А | Б
Рис. 2. Ефективність AДФ-стимульованого дихання мітохондрій печінки щурів із низькою (НР) і високою (ВР) резистентністю під впливом пінацидилу і глібенкламіду за використання як субстрату 0,35 мМ сукцинату (А) 1 мМ ?-кетоглутарату (Б).
Умовні позначення: 1 – контроль, 2 – введення пінацидилу, 3 – введення глібенкламіду.
Парентеральне введення щурам блокатора КАТФ-каналів глібенкламіду за окиснення обох субстратів зумовлює вірогідну, але не однакову активацію процесів поглинання кисню. Так, під час окиснення СК в МХ тварин із НР за активного фосфорилюючого стану органел (стан 3 за Чансом) приріст дихання становив 154,1% (p<0,01) на фоні зниження величини дихального коефіцієнта. У щурів із ВР збільшення величини фосфорилюючого дихання відбувається без змін спряженості процесів дихання і фосфорилювання, проте значення AДФ/О виявляється вірогідно нижчим. Ефекти глібенкламіду за окиснення КГЛ супроводжуються зростанням V3 на тлі зниження величин спряженості і ефективності процесів дихання та окисного фосфорилювання.
Ефекти пінацидилу у щурів із НР за окиснення КГЛ не змінюють величини швидкості AДФ-стимульованого дихання, проте використання інгібітора сукцинатдегідрогенази засвідчує вірогідну активацію процесів споживання кисню у стані 3 за Чансом за фосфорилювання AДФ. За цих умов інгібітор МФК І ротенон, підвищує спряженість та ефективність AДФ-стимульованого дихання у МХ. Отже, одержані нами результати дозволяють стверджувати, що ефекти активаторів КАТФ-каналів у тварин з ВР обумовлені інтенсифікацією окиснення у мітохондріях печінки КГЛ, а для тварин із НР – переважно окисненням СК на тлі вираженого зниження інтенсивності вільнорадикальних реакцій (рис. 3).
А | Б | Рис. 3. Вміст ТБК-активних продуктів у печінці (А) та міокарді (Б) за введення щурам із різною резистентністю до гіпоксії модуляторів КАТФ-каналів – пінацидилу (2) і глібенкламіду (3).
Водночас за наявності малонату і ротенону блокатор КАТФ-каналів глібенкламід зумовлює підвищення показника дихального контролю на тлі зниження ефективності процесів ОФ у МХ тварин обох груп. Таким чином, протекторний вплив пінацидилу на функціонування МХ печінки пов’язаний зі зниженням інтенсивності кисень-залежних процесів, що сприяє підвищенню адаптаційних можливостей організмів із низькою резистентністю до гіпоксії.
А
Б
Рис. 4.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Вплив функціонального стану АТФ-залежних калієвих каналів на процеси енергозабезпечення печінки і міокарда у щурів із різною резистентністю до гіпоксії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок