Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Вплив функціонального стану АТФ-залежних калієвих каналів на процеси енергозабезпечення печінки і міокарда у щурів із різною резистентністю до гіпоксії

Загрузка...

Вплив функціонального стану АТФ-залежних калієвих каналів на процеси енергозабезпечення печінки і міокарда у щурів із різною резистентністю до гіпоксії / сторінка 9

Назва:
Вплив функціонального стану АТФ-залежних калієвих каналів на процеси енергозабезпечення печінки і міокарда у щурів із різною резистентністю до гіпоксії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,16 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Доведено, що АД у великих дозах незворотно роз’єднує процеси окиснення і фосфорилювання (Бабский и др., 1997), знижуючи концентрацію АТФ, креатинфосфату та активує вільнорадикальне окиснення ліпідів (Василенко и др., 1989). Це підтверджують результати наших досліджень (рис. 6). |
Рис. 6. Вміст ТБК-активних продуктів у печінці (А) і міокарді (Б) щурів із різною резистентністю до гіпоксії за введення пінацидилу і глібенкламіду і адреналінової міокардіодистрофії.
Примітка. * – зміни вірогідні (P<0,05) щодо АМД і контролю; ** – те ж щодо введення препаратів за АМД і АМД.
Парентеральне введення перед дослідом щурам пінацидилу за умов формування моделі АМД пов’язано для тварин із НР у разі окисненні СК зростанням показника АДФ/О на 51% (P<0,01). Для щурів із ВР за цих умов досліджено вірогідне підвищення параметрів функціонування МХ – підвищення величини V3 більш ніж удвічі з одночасним зростанням дихального контролю на 80% (P<0,01), АДФ/О – на 113% (P<0,01) та швидкості фосфорилювання.
Отримані зміни аналізували порівняно зі значеннями за АМД без введення препарату. Ефекти окиснення КГЛ для двох груп організмів під впливом пінацидилу полягали у тому, що збереження на вихідному рівні значення фосфорилюючого дихання супроводжувалося вірогідним підвищенням дихального коефіцієнта та АДФ/О. Це може засвідчувати зростання економізації процесів використання кисню при окисненні КГЛ (Доліба, 1993; Кургалюк, 2003) і сприяти вивільненню енергії при менших потребах у кисні.
Кардіопротекторні ефекти активаторів мітохондріальних КАТФ-каналів, які використовуються для попередження і лікування патологічних станів, що спричинюються або супроводжуються гіпоксією і встановлено у ряді лабораторій (Garlid et al., 1997; Iwai et al., 2000; Мойбенко та ін., 2000-2004; Suzuki et al., 2003), обумовило наші наступні дослідження, пов’язані з використанням активатора мітохондріального типу каналів діазоксиду.
Певний інтерес має порівняльний аналіз впливу значних доз катехоламінів, індукованих АМД, у тканинах і крові мурчаків – тварин, які генетично володіють високою резистентністю до гіпоксії порівняно зі щурами Вістар. Зокрема, розвиток АМД у мурчаків у наших дослідженнях супроводжується значною активацією вільнорадикальних реакцій, оцінюваних за вмістом ТБК-активних продуктів у крові та тканинах. Активація мітохондріальних КАТФ-каналів діазоксидом за АМД супроводжується інтенсифікацією процесів дихання і ОФ у дихальному ланцюгу мітохондрій печінки мурчаків і відповідає рівню змін у щурів із ВР до гіпоксії з одночасним зниженням інтенсивність процесів ПОЛ. Нами показано, що парентеральне введення діазоксиду за умов АМД у разі окиснення СК підвищує спряженість енергетичних процесів у МХ, проте за окиснення КГЛ ефекти впливу цього препарату були помітнішими. Зокрема, зростала спряженість, ефективність та швидкість фосфорилювання (рис. 7).
А | Б
Рис. 7. Зміни величини дихального контролю (V3/V4) (А) та ефективності фосфорилювання (Б) мітохондрій печінки мурчаків під впливом діазоксиду і 5-гідроксидеканоату за умов адреналінової міокардіодистрофії у разі окиснення 0,35 мМ сукцинату і 1 мМ ?-кетоглутарату.
Отже, в основі протекторного ефекту впливу екзогенного діазоксиду на процеси енергозабезпечення за дії на організм великих доз катехоламінів, що супроводжується ознаками окиснювального стресу (Jones, 1985; Cadenas, Davies, 2000), є підвищення ефективності функціонування НАД-залежних субстратів дихального ланцюга МХ, КГЛ зокрема. Зазначені зміни повністю нівелюються введенням 5-гідроксидеканоату – блокатора каналів даного типу.
4. вплив модуляторів КАТФ-каналів та інтервальної гіпоксії на мітоходріальне дихання за стресу. Дослідженнями останніх років показана значна протекторна роль активаторів КATФ-каналів за умов ішемічного прекондиціювання (Tomai et al., 1994; Bernardo et al., 1999; Liu et al., 1999; Fryer et al., 2000; Мойбенко та ін., 2004). Не менш важливим є той факт, що оксид азоту як медіатор клітинного метаболізму є ендогенним активатором каналів даного типу (Shinbo, Iijima, 1997, Ockaili et al.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Вплив функціонального стану АТФ-залежних калієвих каналів на процеси енергозабезпечення печінки і міокарда у щурів із різною резистентністю до гіпоксії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок