Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМАЛЬНИЙ ПОЗИЦІЙНО-СЛІДКУЮЧИЙ ЕЛЕКТРОПРИВОД ОПТИЧНОГО ТЕЛЕСКОПА

ОПТИМАЛЬНИЙ ПОЗИЦІЙНО-СЛІДКУЮЧИЙ ЕЛЕКТРОПРИВОД ОПТИЧНОГО ТЕЛЕСКОПА

Назва:
ОПТИМАЛЬНИЙ ПОЗИЦІЙНО-СЛІДКУЮЧИЙ ЕЛЕКТРОПРИВОД ОПТИЧНОГО ТЕЛЕСКОПА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,73 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет “Львівська політехніка”
Журкіна Віра Миколаївна
УДК 681.513.5
ОПТИМАЛЬНИЙ ПОЗИЦІЙНО-СЛІДКУЮЧИЙ ЕЛЕКТРОПРИВОД ОПТИЧНОГО ТЕЛЕСКОПА
05.09.03 – електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Щур Ігор Зенонович,
професор кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок Національного університету “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Садовой Олександр Валентинович,
завідувач кафедри електрообладнання Дніпродзержинського державного технічного університету;–
кандидат технічних наук, доцент
Мельникова Любов Василівна ,
доцент кафедри електромеханічних систем з комп’ютерним управлінням Одеського національного політехнічного університету.
Провідна установа – Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”(кафедра автоматизації електромеханічних систем та електропривода), Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 23 ” березня 2007р. о “ 11 ” год. “ 00 ” хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.02 в Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. С. Бандери, 12, ауд. 114 ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “ 20 ” лютого 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Коруд В. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Автоматичне наведення і супровід є основними функціями цілого ряду комплексів астрофізичної, космічної, військової галузей, зв'язку тощо. Одним з пристроїв астрофізичної апаратури, який розглядається в цій роботі, є оптичний телескоп (ОТ), що відрізняється великим (біля 3 м) діаметром суцільного дзеркала і масою понад 20 т. Для наведення труби ОТ, з метою отримання кращих показників спостережень, використовується безредукторний електропривід (ЕП) на базі моментного двигуна з постійними магнітами.
Актуальність теми. В Україні є телескопи з діаметром дзеркала середнього розміру (біля 1 м), ЕП яких потребують суттєвої модернізації в напрямках заміни виконавчих двигунів та розроблення відповідних систем автоматичного керування (САК). На сьогоднішній день у вітчизняній галузі ці завдання залишаються не достатньо опрацьованими. У Спеціальному конструкторському бюро (СКБ) електромеханічних систем (ЕМС) Національного університету (НУ) "Львівська політехніка" розроблено і виготовлено ряд моментних електричних машин спеціального виконання "плоскої" вбудовуваної конструкції, призначених для роботи в безредукторних прецизійних ЕП. Роботи проводилися на замовлення Федерального космічного агентства Російської Федерації з метою побудови ОТ з різними діаметрами суцільного дзеркала (до 4 м). Результати цих робіт є основою для розроблення безредукторних ЕП і САК наведенням для модернізації українських ОТ.
Проведення натурних випробувань ЕП оптичного телескопа з САК на реальній установці недоцільне через специфіку географічного розташування ОТ, можливість пошкодження високоточного та дорогого оптичного і електронного обладнання, механічних конструкцій тощо. Тому натурні випробування доцільно замінити стендовими. Для забезпечення адекватності стендових випробувань та досліджень реальних систем ЕП і САК постала задача моделювати статичні і динамічні навантаження на ЕП, еквівалентні тим, що виникають в реальному телескопі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводилися відповідно до основних напрямків наукових досліджень НУ "Львівська політехніка", в які входить напрямок: "Створення математичних моделей електромеханічних перетворювачів і систем автоматизації, систем керування технологічними процесами і електроприводом промислового обладнання, їх автоматизоване проектування", а також розробленим згідно із Законом України від 11 липня 2001 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОПТИМАЛЬНИЙ ПОЗИЦІЙНО-СЛІДКУЮЧИЙ ЕЛЕКТРОПРИВОД ОПТИЧНОГО ТЕЛЕСКОПА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок