Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ НАРОДНОГО РУХУ УКРАЇНИ З РОЗРОБКИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ ТА ПРАКТИЧНОГО ВТІЛЕННЯ ЇЇ В ПРОЦЕСІ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ (1989 – 1996 рр.)

ДІЯЛЬНІСТЬ НАРОДНОГО РУХУ УКРАЇНИ З РОЗРОБКИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ ТА ПРАКТИЧНОГО ВТІЛЕННЯ ЇЇ В ПРОЦЕСІ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ (1989 – 1996 рр.)

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ НАРОДНОГО РУХУ УКРАЇНИ З РОЗРОБКИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ ТА ПРАКТИЧНОГО ВТІЛЕННЯ ЇЇ В ПРОЦЕСІ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ (1989 – 1996 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,29 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова
Шановська Олена Андріївна
УДК 947.7 : 329.7
ДІЯЛЬНІСТЬ НАРОДНОГО РУХУ УКРАЇНИ З РОЗРОБКИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ ТА ПРАКТИЧНОГО ВТІЛЕННЯ ЇЇ
В ПРОЦЕСІ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ
(1989 – 1996 рр.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та етнографії України Одеського національного політехнічного університету.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ГОНЧАРУК Григорій Іванович,
Одеський національний політехнічний
університет,
завідувач кафедри історії та етнографії України.
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ШЕВЧУК Василь Петрович,
Київський славістичний університет,
професор кафедри історії?
доктор історичних наук, професор
ШЕЛЕСТ Дмитро Сергійович,
Одеська національна юридична академія,
професор кафедри соціальних теорій.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра новітньої історії України.
Захист відбудеться “19” листопада 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 в Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова на історичному факультеті за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Щепкіна, 12, ауд. 9.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий “17” жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лозовський А. К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах розбудови сучасної цивілізованої держави народу України як суцільного національного витвору на перший план постало завдання включити в державний розвій етнонаціональний фактор, перетворити багатонаціональний склад населення України на чинник сили та могутності держави. За роки незалежної України набуто чималий досвід етнодержавотворення, який належить як державним органам, так і партійним та громадським організаціям. Значні здобутки у вирішенні національних проблем, стимулюванні етносів до участі в державотворенні має Народний Рух України (далі – НРУ). Висвітлення досвіду Народного Руху України в розробці національної програми, втіленні в життя рухівської концепції національно-демократичного розвитку України є актуальним передусім тому, що практика підтверджує життєвість програмових положень та практичної діяльності цієї політичної партії.
Українське державотворення засвідчило доцільність застосування мирних, конституційних засад національної програми НРУ, мудрість у виборі центристської позиції зі схильністю до компромісів та орієнтацією на злагоду і порозуміння з усіма багаточисельними представниками етнічних спільнот України.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою комплексної наукової проблеми “Вплив політичних партій та громадських організацій на формування національної свідомості громадян як чинника українського державотворення” (державний реєстраційний номер 0197U008732), яка розробляється кафедрою історії та етнографії України Одеського національного політехнічного університету згідно з Координаційним планом Міністерства освіти і науки України, а також з кафедральною темою “Політичні партії та громадські організації: історія і сучасність” (реєстраційний номер 332 – 78).
Мета і задачі дослідження. Основною метою роботи є зясування суті теоретичного доробку Народного Руху України, його практичної діяльності з вирішення національного питання у 1989 – 1996 роках в Україні та внеску цієї політичної організації в українське державотворення. Поставлене завдання вирішувалося в контексті змагання демократичних сил за національно-державне відродження України, досягнення нею державної незалежності та в процесі українського державотворення. З цією метою вирішувалися такі задачі:

визначити рівень наукової розробки обраної проблеми;

осмислити ідейні витоки національної програми Народного Руху України;

проаналізувати зміст Програми НРУ, виділити пріоритетні завдання з розвитку міжнаціональних відносин в умовах перебудови;

показати зміни у програмних вимогах НРУ в звґ?зку з проголошенням державної незалежності України;

висвітлити політику Народного Руху України стосовно окремих держав і народів;

розкрити практичну участь НРУ в державотворчих процесах незалежної України, зокрема в розробці та прийнятті нової Конституції України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ НАРОДНОГО РУХУ УКРАЇНИ З РОЗРОБКИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ ТА ПРАКТИЧНОГО ВТІЛЕННЯ ЇЇ В ПРОЦЕСІ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ (1989 – 1996 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок