Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Експериментально - біомеханічне обґрунтування використання вуглецевих імплантатів для лікування переломів довгих кісток у пацієнтів похилого віку

Експериментально - біомеханічне обґрунтування використання вуглецевих імплантатів для лікування переломів довгих кісток у пацієнтів похилого віку

Назва:
Експериментально - біомеханічне обґрунтування використання вуглецевих імплантатів для лікування переломів довгих кісток у пацієнтів похилого віку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПАТОЛОГІЇ ХРЕБТА ТА СУГЛОБІВ
імені професора М.І. Ситенка АМН УКРАЇНИ
Рамі М.А. Абу Хамде Самара
УДК 616.71–001.5–089.843:546.26]:612.76
Експериментально - біомеханічне обґрунтування використання вуглецевих імплантатів для лікування переломів довгих кісток у пацієнтів похилого віку
14.01.21 - травматологія та ортопедія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті патології хребта та суглобів iм проф. М.І.Ситенка АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук
ТЯЖЕЛОВ Олексій Алімович
Інститут патології хребта та суглобів iм проф. М.І.Ситенка
АМН України, завідувач лабораторії біомеханіки
Офiцiйнi опоненти: доктор медичних наук, професор
ШЕВЧЕНКО Станіслав Дмитрович,
Інститут патології хребта та суглобів
iм.проф. М.І.Ситенка АМН України,
завідувач відділом патології хребта та суглобів
дитячого віку
доктор медичних наук, професор
БУР’ЯНОВ Олександр Анатолійович,
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця,
МОЗ України, завідувач кафедри травматології та ортопедії
Провідна установа: Науково-дослідний інститут травматології та ортопедії Донецького державного медичного університету ім. М. Горького, МОЗ України, м. Донецьк.
Захист вiдбудеться 17 червня 2004 р. об 1130 на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 64.607.01 Інституту патології хребта та суглобів iм. проф. М.І.Ситенка АМН Украiни (61024, м. Харкiв, вул. Пушкiнська, 80).
З дисертацією можна ознайомитися в бiблiотецi Інституту патології хребта та суглобів iм. проф. М.І.Ситенка АМН Украiни (61024, м. Харкiв, вул. Пушкiнська, 80).
Автореферат розісланий “ 12” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук В.О. Радченко
Актуальність роботи. Особливу проблему на цей час складає лікування переломів у літніх пацієнтів, чому сприяє "постаріння" населення та пов’язані з похилим віком явища зниженої рухової активності, зменшення об’єму кісткової тканини, зниження загальної реактивності організму. Переломи кісток скелета лишають пацієнтів, особливо літніх, можливості вести звичайний спосіб життя, а нерідко призводять до інвалідності, ускладнень і летального результату. У зв’язку з цим на порядку денному ортопедії та травматології гостро стоїть питання про ефективне лікування кісток кінцівок у хворих похилого віку (Куценко С.Н., 2001; Герцен Г.И. с соавт., 2001 ; Тяжелов А.А. с соавт., 2001).
Спроби "поліпшити" остеосинтез призвели до виникнення нових матеріалів, що використовуються для з’єднання кісткових відламків. В ортопедії та травматології найбільше поширення отримало використання металів, полімерів, кераміки, проведено велику кількість досліджень з медичного застосування імплантатів, що містять вуглець.
Механічні характеристики імплантатів з вуглецевого композиційного матеріалу значно менше відрізняються від аналогічних показників кіркового шару кістки, ніж характеристики металевих або полімерних фіксаторів (Лавров Е.И., 1984); вуглецевий композиційний матеріал з перехрещеним розташуванням армувальних волокон демонструє підвищений порівняно з металом і склопластиком опір утомному руйнуванню (Хиань Хиньюань с соавт., 1985). Пружність фіксатора, близька до природної пружності живої кістки, дозволяє оптимізувати процес зрощення кісткових відламків.
В похилому віці виникає ціла низка змін системного характеру – порушення ендокринного балансу, змінення імунологічного статусу, пригнічення гемопоезу, зниження рухової активності й ін., що наприкінці призводить до розвинення остеопорозу (Бутенко Г.М., 2002; Дедух Н.В., Зупанец И.А., 2002).
Тому окремим питанням при лікуванні переломів у осіб похилого і старечого віку може бути виділено використання пристроїв для остеосинтезу довгих кісток при переломах на фоні зниження міцності кісткової тканини (системний і місцевий остеопороз, різноманітні остеопенічні стани). При аналізі проблеми лікування таких переломів чітко простежується проблемна ситуація, яка характеризується використанням принципів стандартного стабільного заглибного остеосинтезу (прототипом є АО-остеосинтез) при очевидному протиріччі – зниженні щільності кісткової тканини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Експериментально - біомеханічне обґрунтування використання вуглецевих імплантатів для лікування переломів довгих кісток у пацієнтів похилого віку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок