Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> структурування змісту інтегративного підручника з іноземних мов для майбутніх фахівців інженерних спеціальностей

структурування змісту інтегративного підручника з іноземних мов для майбутніх фахівців інженерних спеціальностей

Назва:
структурування змісту інтегративного підручника з іноземних мов для майбутніх фахівців інженерних спеціальностей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,32 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА  ГНАТЮКА
На правах рукопису
К Л Ю Ч К О В С Ь К А
І р и н а М и х а й л і в н а
УДК 81'243:62(075.8)
структурування змісту інтегративного
підручника з іноземних мов для майбутніх
фахівців інженерних спеціальностей
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник
Козловська Ірина Михайлівна, Львівський науково-практичний центр ПТО АПН України, завідувач відділу загальнотехнічних та спеціальних дисциплін, м.Львів.
Офіційні опоненти: |
доктор педагогічних наук, доцент
Кодлюк Ярослава Петрівна,
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка,
кафедра педагогіки і методики початкового навчання, доцент, м.Тернопіль;
кандидат педагогічних наук, доцент
Коломієць Дмитро Іванович,
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського,
Інститут перспективних технологій, економіки і фундаментальних наук, заступник директора,
м.Вінниця.
Провідна установа: | Національний педагогічний університет ім.М.П.Драгоманова,
кафедра педагогіки, м. Київ.
Захист відбудеться 23 лютого о 12.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м.Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (46027, м.Тернопіль,вул. М.Кривоноса, 2).
Автореферат розіслано 20 січня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Інженерна освіта сьогодні передбачає формування здатності майбутнього фахівця до активного пізнання, високої культури та творчої діяльності у професійній сфері. Інженер повинен вміти ставити і вирішувати завдання, проводити дослідження, самостійно приймати рішення тощо. У сучасних умовах вузька профільна підготовка фахівця, обізнаного з відповідною сферою виробництва, виявляється недостатньою для успішної професійної діяльності.
В контексті Болонського процесу особливо важливого значення набуває підготовка фахівців до іншомовного спілкування, оскільки володіння іноземною мовою є важливою умовою для налагодження міжнародних ділових контактів, створення спільних підприємств, інтенсифікації професійної взаємодії із закордонними колегами, а також, як зазначено в Болонській конвенції, для мобільності студентів, викладачів та дослідників з метою доступу до можливості одержання освіти, проведення досліджень, викладання та стажування в Європейському регіоні. У зв’язку з цим, знання іноземних мов набуває економічної цінності і розглядається як обов’язковий компонент професійної підготовки майбутніх фахівців.
Успішна професійна діяльність майбутнього інженера неможлива сьогодні без володіння іноземною мовою, якою здійснюється традиційний пошук фахової інформації, її аналіз і обробка, листування та телефонні переговори, доступ до новітніх технологій, використання інтернет-ресурсів, вивчення передового закордонного досвіду. Володіння іншомовними комунікативними вміннями для майбутнього інженера є важливим резервом підвищення його професійного рівня, збагачення знань зі спеціальності та успішної професійної діяльності. Про значення вивчення іноземних мов для професійної підготовки інженерів засвідчили і самі студенти. За результатами діагностичного опитування, проведеного в Національному університеті “Львівська політехніка”, 95,5% респондентів (500 студентів третіх курсів всіх інститутів) визначили іноземну мову як фактор підвищення їх професійної підготовки.
Cтворення інтегративного підручника з іноземних мов для майбутніх фа-хівців інженерних спеціальностей, який відповідатиме новим вимогам щодо рівня оволодіння іноземними мовами, та, у свою чергу, до науко-во-методичного за-безпечення їх викладання, залишається на сьогодні актуальною проб-ле-мою для вищих технічних навчальних закладів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: структурування змісту інтегративного підручника з іноземних мов для майбутніх фахівців інженерних спеціальностей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок