Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІММОБІЛІЗАЦІЯ НАНОЧАСТИНОК МЕТАЛІВ В ПОВЕРХНЕВОМУ ШАРІ МЕЗОПОРИСТИХ КРЕМНЕЗЕМНИХ МАТРИЦЬ

ІММОБІЛІЗАЦІЯ НАНОЧАСТИНОК МЕТАЛІВ В ПОВЕРХНЕВОМУ ШАРІ МЕЗОПОРИСТИХ КРЕМНЕЗЕМНИХ МАТРИЦЬ

Назва:
ІММОБІЛІЗАЦІЯ НАНОЧАСТИНОК МЕТАЛІВ В ПОВЕРХНЕВОМУ ШАРІ МЕЗОПОРИСТИХ КРЕМНЕЗЕМНИХ МАТРИЦЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ПОВЕРХНІ ім. О.О. ЧУЙКА
КАТОК КСЕНІЯ ВАЛЕРІЇВНА
УДК 541.183
ІММОБІЛІЗАЦІЯ НАНОЧАСТИНОК МЕТАЛІВ
В ПОВЕРХНЕВОМУ ШАРІ МЕЗОПОРИСТИХ
КРЕМНЕЗЕМНИХ МАТРИЦЬ
01.04.18 – фізика і хімія поверхні
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті хімії поверхні ім. О.О. Чуйка Національної академії наук України
Науковий керівник: | доктор хімічних наук, професор
Тьортих Валентин Анатолійович,
Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НAH України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Гунько Володимир Мусійович,
Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України,
в. о. завідувача відділу
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Тельбіз Герман Михайлович,
Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України,
старший науковий співробітник
Захист відбудеться “23” жовтня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.210.01 в Інституті хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України за адресою: 03164, Київ, вул. Генерала Наумова 17.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України (03164, Київ, вул. Генерала Наумова, 17).
Автореферат розіслано “10” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Приходько Г.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Наночастинки металів, зокрема золота та срібла, знайшли перспективні застосування в наномасштабній оптоелектроніці, біології, медицині, вони виявляють також і підвищену каталітичну активність. Проте використання металічних наноструктур ускладнюється внаслідок метастабільності речовини в нанокристалічному стані. Це пов’язують зі збільшенням питомої поверхні матеріалу зі зменшенням розмірів частинок до нанометрових, що призводить до зростання їх хімічної активності та посилення процесів агрегації. Для зменшення агрегації наночастинок найчастіше застосовують підходи, пов’язані з одержанням нанокомпозитних матеріалів шляхом синтезу наночастинок металу власне на поверхні носія або здійснюють інкорпорування таких частинок в об’єм хімічно інертної матриці.
Значний інтерес для контрольованого синтезу нанокластерів металів становить застосування хімічно модифікованих кремнеземів з іммобілізованими реагентами, які мають виражені відновлювальні властивості, а також використання пористих матриць, нанорозмірні пори яких обмежують ріст частинок. Зокрема в роботах R.), G.H.і A.N. (1952) та І.Б. Слинякової із співробітниками) було досліджено відновлювальні властивості кремнійгідридних груп по відношенню до металів, що стоять у ряді напруг за воднем. При закріпленні SiH груп на поверхні кремнезему утворення кластерів золота і срібла слід очікувати в безпосередній близькості до центрів поверхні, що мають відновлювальні властивості. Проте, практично не досліджено, які саме частинки при цьому утворюються, їхня морфологія і властивості. На сучасному етапі з використанням рентгенофазового аналізу, лазерної кореляційної спектроскопії, трансмісійної електронної мікроскопії та інших методів можна дослідити будову, властивості і морфологію одержаних наночастинок металів з більш сприятливих позицій. В даній роботі одержано гідридвмісні кремнеземи, які використано для синтезу металовмісних композитів, та досліджено вплив зміни концентрації вихідної солі золота і срібла, часу відновлення та типу кремнеземних матриць на розміри частинок, що при цьому утворюються.
Представляє інтерес формування стабільних колоїдів срібла, вкритих кремнеземною оболонкою (core-shell технологія), за рахунок гідролізу, конденсації алкоксисиланів з кремнійгідридними групами. Цей шлях раніше не використовувався. Разом з цим такий підхід може дозволити вирішити проблему агрегації наночастинок металу, що в момент утворення вкриваються захисним шаром кремнезему.
Заслуговує на увагу і підхід, пов’язаний із хімічним закріпленням на поверхні кремнезему летких металовмісних сполук, зокрема ацетилацетонатів, з подальшим відновленням до відповідного металу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІММОБІЛІЗАЦІЯ НАНОЧАСТИНОК МЕТАЛІВ В ПОВЕРХНЕВОМУ ШАРІ МЕЗОПОРИСТИХ КРЕМНЕЗЕМНИХ МАТРИЦЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок