Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> оцінка рекомбінантного 2 - інтерферону та його застосування в комплексному лікуванні хронічного вірусного гепатиту

оцінка рекомбінантного 2 - інтерферону та його застосування в комплексному лікуванні хронічного вірусного гепатиту

Назва:
оцінка рекомбінантного 2 - інтерферону та його застосування в комплексному лікуванні хронічного вірусного гепатиту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,47 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАЛІЙ ІРИНА КОСТЯНТИНІВНА
УДК 616.36-002.12:615.015.001.4
оцінка рекомбінантного 2 - інтерферону та його застосування в комплексному лікуванні хронічного вірусного гепатиту В
14.01.02 – внутрішні хвороби
AВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Вінницькому державному медичному
Університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Сєркова Валентина Костянтинівна, Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пи-рогова МОЗ України, завідувач кафедри факультетської терапії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Хворостінка Володимир Миколайович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри факультетської терапії;
доктор медичних наук Фадєєнко Галина Дмитрівна, Інститут терапії Академії медичних наук України, провідний науковий співробітник відділу гастроентерології (м. Харків).
Провідна установа:
Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб.
Захист дисертації відбудеться 28 березня 2002 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті (61002, м. Харків, проспект Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського державного медичного університету (61002, м. Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розісланий 14.02.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доцент Овчаренко Л.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У всьому світі зберігається тенденція до збільшення захворюваності людей на хвороби печінки. Щорічно гострим вірусним гепатитом В захворюють понад 1 млн жителів нашої планети. У великої кількості людей після перенесеного гострого гепатиту В виникають хронічні захворювання печінки, шлунково-кишкового тракту, в тому числі хронічний вірусний гепатит В, цироз печінки (О.Я. Бабак, 1999; А.Л. Бондаренко, 1998; Н.Г. Вірстюк і співавт., 1999; Д.Є. Телєгін, 1999; Н.В. Харченко, 1999 та ін.).
Хронічний вірусний гепатит В (ХВГ В) і цироз печінки (ЦП) відносять до однієї з актуальних проблем медицини, тому що вони знижують працездатність хворих і досить часто є причиною інвалідизації. Обов’язковими і необхідними інгредієнтами практично всіх фізіологічних процесів в організмі є мінеральні елементи. З електролітами справедливо пов’язують розподіл рідини у внутриклітинному і позаклі-тинному просторах. В регуляції мінерального обміну важливу роль відіграє печінка. У хворих ХВГ В, ЦП наступають порушення обміну натрію, калію та інших макроелементів (П.Я. Григорьев, Э.П. Яковенко, 1996; V. Azzoyo, 1994; C. Ferndes-Rodriguez, 1995).
В сучасних умовах основним препаратом для лікування хворих ХВГ В вважають IFN-? (рекомбінантний генно-інженерний і нативний людський лейкоцитарний інтерферони). Серед практичних лікарів і науковців ще не сформувалась одностайність поглядів щодо застосування IFN у хворих ХВГ, викликаними гепатотропними вірусами А, В, С, D та ін. Така ситуація, очевидно, пов’язана з наявністю декількох лікарських препаратів IFN, одержаних в багатьох країнах із застосуванням різних технологій. Доведено, що ін’єкції IFN- в дозах 3-5 млн МО підшкірно або внутрішньом’язево 3 рази на тиждень зменшували хронізацію гострого гепатиту в 5 разів (Ю.В. Лобзин і співавт., 1999; С.Н. Соринсон, 1998; H. Janssen, 1999; J. Sperl, 1996 та ін.). В літературі недостатньо висвітлено ефективність IFN- при ХВГ та його вплив на стан мінерального обміну. Дослідження вітчизняного рекомбінантного IFN-2, одержаного в Україні в нових технологічних умовах, є актуальним питанням сучасної медицини по вдосконаленню етіотропного лікування ХВГ В.
Зв'язок роботи з новими програмами, планами, темами. Робота є фрагментом планової науково-дослідної роботи Вінницького державного медичного університету ім. М.І. Пирогова "Клініко-лабораторне дослідження властивостей та промислове впровадження нових лікарських засобів на основі декаметоксину, рекомбінантного інтерферону-" (№ державної реєстрації 0198U002709).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: оцінка рекомбінантного 2 - інтерферону та його застосування в комплексному лікуванні хронічного вірусного гепатиту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок