Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ІСТОРІЇ КИТАЮ НОВІТНЬОГО ЧАСУ (1911-1949)

ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ІСТОРІЇ КИТАЮ НОВІТНЬОГО ЧАСУ (1911-1949)

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ІСТОРІЇ КИТАЮ НОВІТНЬОГО ЧАСУ (1911-1949)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,98 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ІМ. А. КРИМСЬКОГО
Гамянін Василь Іванович
УДК 950 (510)
ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ІСТОРІЇ КИТАЮ
НОВІТНЬОГО ЧАСУ (1911-1949)
Спеціальність – 07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі Євразійського степу, Далекого та Сучасного Сходу Інституту сходознавства ім. А. Кримського Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: Огнєва Олена Дмитрівна, кандидат історичних наук, зав. кафедрою гуманітарних дисциплін Волинського інституту економіки та менеджменту (м. Луцьк).
Офiцiйні опоненти:
Лещенко Леонід Овдійович, доктор історичних наук, професор, головний науковий співробітник Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України (м. Київ).
Нікішенко Сергій Олександрович, кандидат історичних наук, старший консультант Національного інституту стратегічних досліджень Ради Національної безпеки і оборони України (м. Київ).
Провiдна установа: кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн, Історичний факультет Київського Національного Університету ім. Тараса Шевченка.
Захист відбудеться 21 вересня 2000 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої ради Д .174.01 по захисту кандидатських та докторських дисертацій при Інституті сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: 04001, м. Київ, вул. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: 04001, м. Київ, вул. Грушевського, 4.
Автореферат розісланий 15 серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ,
кандидат історичних наук Бубенок О.Б.
Актуальність теми. У всесвітньо-історичному контексті 1-ї половини ХХ сторіччя можна констатувати феномен радикальної зміни суспільно-політичного обличчя Східної Азії, що стосується, зокрема, і Китаю. Перехідність цього періоду характеризується його синтетичністю, в межах якої створилися передумови для формування нових суспільних та державних моделей на підставі нових синтетичних же ідеологій. Синтетичність історичних періодів прямо вказує на наявність потужних та динамічних процесів, внаслідок яких відбувається не просто злиття протипоставлених соціальних або ідеологічних елементів, що належать до різних традицій, але їх радикальне структурне трансформування, і, відповідно, утворення нових соціальних єдностей, ідеологій, типів особистості. Вже сама можливість застосування досвіду вивчення історії Китаю наведеного періоду до дослідження загальних процесів всесвітньої історії 1-ї половини ХХ сторіччя, а також до визначення типології явищ в національних історіях країн Східної Азії свідчить про високий ступінь актуальності обраної дисертаційної теми.
У період з 1911 по 1949 рр. Китай опинився перед низкою нагальних завдань, від способу вирішення яких залежала подальша історична доля китайської нації. Йдеться про подолання зовнішньополітичної ізоляції, звільнення з-під влади іноземної правлячої династії маньчжурів, внутрішнє єднання (вектор "Південь – Північ"), централізацію влади (подолання явища територіальної роздробленості) та скасування напівколоніального, напівфеодального статусу країни, що передбачало, серед іншого, визволення від зазіхань японського імперіалізму. Розв’язання цих проблем видавалось можливим лише шляхом реалізації у тій чи іншій формі національної ідеї, що вимагало принципово нового вербального ідеологічного знаряддя у противагу офіційній консервативній системі веньянь та наявності особливого соціального прошарку, який став би виразником нової ідеології й рушійною силою для здійснення необхідних трансформацій суспільно-політичного устрою країни. Для Китаю таким носієм новітніх ідей та каталізатором їх втілення у життя виступила національна еліта – дрібнобуржуазна інтелігенція, виникнення, становлення і соціальна анігіляція якої були продиктовані вимогами конкретної історичної епохи. Адекватним замінником застарілого вербального знаряддя ідеології стала мова байхуа, однією з найоптимальніших форм актуалізації якої у соціальному середовищі виявився саньвень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ІСТОРІЇ КИТАЮ НОВІТНЬОГО ЧАСУ (1911-1949)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок