Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ ОЦІНКИ РЕСУРСУ СИЛОВИХ АГРЕГАТІВ ТРАНСПОРТНИХ МАШИН З УРАХУВАННЯМ УМОВ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

НАУКОВІ ОСНОВИ ОЦІНКИ РЕСУРСУ СИЛОВИХ АГРЕГАТІВ ТРАНСПОРТНИХ МАШИН З УРАХУВАННЯМ УМОВ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ ОЦІНКИ РЕСУРСУ СИЛОВИХ АГРЕГАТІВ ТРАНСПОРТНИХ МАШИН З УРАХУВАННЯМ УМОВ ЕКСПЛУАТАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,81 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
харківський державний автомобільно-дорожній
технічний університет
Бажинов Олексій Васильович
УДК 629.113
НАУКОВІ ОСНОВИ ОЦІНКИ РЕСУРСУ СИЛОВИХ
АГРЕГАТІВ ТРАНСПОРТНИХ МАШИН З УРАХУВАННЯМ УМОВ ЕКСПЛУАТАЦІЇ
Спеціальність 05.22.20
Експлуатація та ремонт засобів транспорту
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі системотехніки і діагностики транспортних машин Харківського державного автомобільно-дорожнього технічного університету (ХДАДТУ) Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: заслужений діяч науки України,
доктор технічних наук, професор
Говорущенко Микола Якович, завідуючий кафедрою системотехніки і
діагностики транспортних машин ХДАДТУ
Офіційні опоненти: Анілович В.Я. д-р техн. наук, професор Харьківського державного технічний університет сільського господарства
Бідняк М.Н. д-р техн. наук, професор Національний транспортний університет
Серебряков І.Н. д-р техн. наук, професор Харківського національного автомобільно-дорожнього університету
Провідна установа: Харківська державна академія залізничного транспорту
Захист відбудеться “24” 10. 2001 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.059.02.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного автомобільно-дорожнього технічного університету (м.Харків, вул.Петровського, 25).
Автореферат розісланий “21” 09. 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
канд.техн.наук, професор Богомолов В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення надійності транспортних машин є одним з пріоритетних напрямків розвитку техніки на найближче десятиріччя. Найважливіша якість, яка характеризує надійність транспортних машин, довговічність, визначається терміном служби і ресурсом. Теорія надійності дає можливість визначити вплив різних факторів на ресурс, а спільно з методами і засобами технічної діагностики – оцінити залишковий ресурс.
Практичне значення проблеми ресурсу транспортних машин дуже велике. Збільшення ресурсу приведе до значної економії матеріалів, енергетичних і трудових витрат, які сьогодні використовуються на поповнення парку транспортних машин та на їх ремонт. Особливе значення має проблема прогнозування ресурсу транспортних машин за результатами діагностики їх стану в заданих умовах експлуатації. Прогнозування ресурсу транспортних машин включає встановлення залежності його від усіх зовнішніх і внутрішніх факторів, тому розробку методів прогнозування залишкового ресурсу силових агрегатів слід розглядати як одну із невід’ємних частин загальної проблеми ресурсу.
Прогнозування ресурсу за реалізацією відкриває додаткові шляхи для одержання економічного ефекту і дозволяє не тільки попередити можливі відмови і непередбачені досягнення граничного стану, але і більш правильно планувати режими експлуатації, профілактичне обслуговування і забезпечення запасними частинами. Більше того, перехід до прогнозування ресурсу за реалізацією збільшить середній ресурс транспортних машин, оскільки зменшує частку силових агрегатів, передчасно знятих для ремонту, і відкриває шлях до обгрунтованого вибору оптимального терміну експлуатації. В ряді випадків рентабельна експлуатація може бути продовжена в умовах зниження навантажувально-швидкісного режиму, тому прогнозування ресурсу за реалізацією розглядається як система управління процесом експлуатації і технічного обслуговування транспортних машин.
Оцінка ресурсу силових агрегатів і вузлів машин розглядається як ціленаправлений процес, який дозволяє виявити потенційні відмови в агрегатах та системах і забезпечити своєчасне прийняття рішення або видачу управляючих дій до виникнення фактичної відмови. Використання результатів оцінки ресурсу силових агрегатів машин в процесі управління їх роботоздатністю дає значний ефект і дозволяє збільшити ступінь використання ресурсу силових агрегатів на 30…40%, зменшити питомі витрати, пов’язані з усуненням відмов, на 10…15%, збільшити тим самим безвідмовність елементів на 10…20%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ ОЦІНКИ РЕСУРСУ СИЛОВИХ АГРЕГАТІВ ТРАНСПОРТНИХ МАШИН З УРАХУВАННЯМ УМОВ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок