Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЯРИЗАЦІЙНІ ТА ПСЕВДОІНВЕРСНІ МЕТОДИ В ЗАДАЧАХ МОДЕЛЮВАННЯ ЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ

РЕГУЛЯРИЗАЦІЙНІ ТА ПСЕВДОІНВЕРСНІ МЕТОДИ В ЗАДАЧАХ МОДЕЛЮВАННЯ ЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ

Назва:
РЕГУЛЯРИЗАЦІЙНІ ТА ПСЕВДОІНВЕРСНІ МЕТОДИ В ЗАДАЧАХ МОДЕЛЮВАННЯ ЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,72 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Зваридчук Василь Богданович
УДК 519.86:517.944
РЕГУЛЯРИЗАЦІЙНІ ТА ПСЕВДОІНВЕРСНІ МЕТОДИ В ЗАДАЧАХ МОДЕЛЮВАННЯ ЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі моделювання складних систем факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Стоян Володимир Антонович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри моделювання складних систем.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Грищенко Олександр Юхимович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри обчислювальної математики;
кандидат фізико-математичних наук Марченко Ольга Олексіївна, Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, старший науковий співробітник.
Провідна установа: Інститут космічних досліджень НАН України і НКА України.
Захист відбудеться “18” січня 2007 р. о ---:30 год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д .001.35 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, м. Київ, пр. Академіка Глушкова, 2, корп. , факультет кібернетики, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “08” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради П.М. Зінько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розробка ефективних та стійких алгоритмів математичного моделювання лінійних динамічних систем з розподіленими параметрами (СРП) все ще залишається однією з найактуальніших проблем дослідження складних систем.
Відомі теорії математичного моделювання динаміки розподілених просторово-часових процесів (РПЧП) традиційно будувалися на базі диференціальних рівнянь у частинних похідних, якими ця динаміка описувалась. Розвитком таких теорій та дослідженням багатьох важливих для практики РПЧП займалися зокрема Б.М. Бублик, А.Г. Бутковський, Ф.Г. Гаращенко, О.Ю. Грищенко, В.Ф.Губарєв, В.С. Дейнека, М.З. Згуровський, А.Г. Івахненко, Ю.П. Ладіков-Роєв, К.А. Лур’є, І.І. Ляшко, С.І. Ляшко, О.Г. Наконечний, Ю.І. Самойленко, І.В. Сергієнко, В.В. Скопецький та інші.
Не для всіх складних систем, однак, шляхом вивчення та формалізації їх суті вдається побудувати повні, адекватні та зручні в користуванні математичні моделі. Отримані при цьому залежності між характеристиками системи можуть бути неповними, неадекватно відображати суть процесу, або ж містити невідомі параметри.
Розвинуті з часом методи ідентифікації та мінімаксного оцінювання дозволили з використанням експериментальних даних будувати та досліджувати математичні моделі в умовах неповноти даних про них. Проте методи ідентифікації СРП на відміну від систем з зосередженими параметрами все ще недостатньо розвинуті. Розробці та застосуванню таких методів присвячено праці В.Ф. Губарєва, М.М. Личака та ін.
Більшість класичних СРП описуються диференціальними рівняннями у частинних похідних, розв’язання яких при коректно заданих початково-крайових умовах на даний час не складає особливих математичних проблем. У деяких випадках, однак, розв’язання прямих та обернених задач динаміки СРП з використанням диференціальних моделей викликає ряд труднощів, або й зовсім не можливе. Проблеми ці стають ще більш нерозв’язними, якщо задача поставлена некоректно.
В наукових роботах М.Ф. Кириченка, В.В. Скопецького та В.А. Стояна запропоновано проблеми математичного моделювання зовнішньодинамічної обстановки та стану динамічних СРП розв’язувати з використанням псевдоінверсної алгебри.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: РЕГУЛЯРИЗАЦІЙНІ ТА ПСЕВДОІНВЕРСНІ МЕТОДИ В ЗАДАЧАХ МОДЕЛЮВАННЯ ЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок