Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА СТІЙКОСТІ ПІДЗЕМНИХ ПРОТЯЖНИХ ВИРОБОК, ЩО ПРОВЕДЕНІ В НЕОДНОРІДНОМУ ПОРОДНОМУ МАСИВІ, НА ОСНОВІ БАГАТОФАКТОРНОГО АНАЛІЗУ

ОЦІНКА СТІЙКОСТІ ПІДЗЕМНИХ ПРОТЯЖНИХ ВИРОБОК, ЩО ПРОВЕДЕНІ В НЕОДНОРІДНОМУ ПОРОДНОМУ МАСИВІ, НА ОСНОВІ БАГАТОФАКТОРНОГО АНАЛІЗУ

Назва:
ОЦІНКА СТІЙКОСТІ ПІДЗЕМНИХ ПРОТЯЖНИХ ВИРОБОК, ЩО ПРОВЕДЕНІ В НЕОДНОРІДНОМУ ПОРОДНОМУ МАСИВІ, НА ОСНОВІ БАГАТОФАКТОРНОГО АНАЛІЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,78 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
БАБЕЦЬ Дмитро Володимирович
УДК [622.261 – 1123:622.281]:519.25
ОЦІНКА СТІЙКОСТІ ПІДЗЕМНИХ ПРОТЯЖНИХ ВИРОБОК, ЩО ПРОВЕДЕНІ В НЕОДНОРІДНОМУ ПОРОДНОМУ МАСИВІ, НА ОСНОВІ БАГАТОФАКТОРНОГО АНАЛІЗУ
Спеціальність 05.15.09 – “Механіка ґрунтів та гірських порід”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі вищої математики Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Сдвижкова Олена Олександрівна,
професор кафедри вищої математики Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Паламарчук Тетяна Андріївна,
провідний науковий співробітник відділу механіки гірських порід Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України (м. Дніпропетровськ);
доктор технічних наук, професор
Петренко Володимир Дмитрович
завідувач кафедри тунелей, основ та фундаментів Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. акад. В. Лазаряна Міністерства транспорту та зв’язку України.
Провідна установа: Криворізький технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра будівельних геотехнологій.
Захист відбудеться “ 16 ” червня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49005, Україна, м. Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 19).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49005, м. Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 19).
Автореферат розісланий “ 15 ” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Солодянкін
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Вугільна галузь грає важливу роль у вітчизняній економіці, оскільки вугілля – енергоносій, який в достатній кількості є на території України. В умовах ринкових відносин особливу актуальність набуває пошук раціональних рішень на всіх етапах гірничого виробництва. Зокрема, однією з важливих проблем є раціоналізація витрат на підтримку гірничих виробок. Із збільшенням глибини розробки, залученням в розробку пластів, що прилягають до раніше відпрацьованих шахтних полів і т.д., підготовчі та капітальні виробки відчувають інтенсивний вплив гірського тиску, що призводить до руйнування кріплення виробок і втрати експлуатаційної стійкості.
Незважаючи на значні об'єми трудомістких ремонтно-відновних робіт в цілому по шахтах України понад 15% підготовчих виробок знаходяться в незадовільному стані. Цей факт обумовлений різними причинами, одна з яких – мала ефективність засобів підтримки і охорони, недостатня обґрунтованість яких, в свою чергу, пов'язана з відсутністю достатньо об'єктивного прогнозу стану виробок. Підвищення стійкості гірничих виробок можливе лише за умови точної оцінки геомеханічної ситуації, в якій ці виробки функціонують, з урахуванням впливу найбільшої кількості як закономірних, так і випадкових чинників. Випадковий характер прояву гірського тиску пов'язаний з неоднорідністю гірських порід. Неврахування стохастичної складової поведінки породного масиву робить прогноз його стану не адекватним реальності.
Таким чином, дослідження впливу на стан породного масиву неоднорідності гірських порід, яка виявляється в стохастичному розкиді їх властивостей, розробка методики урахування впливу випадкових чинників при оцінці стійкості виробки є актуальною науково-технічною задачею.
Науковою задачею роботи є встановлення закономірностей формування поля напружень і переміщень в неоднорідному породному масиві з урахуванням стохастичної мінливості його деформаційних і міцнісних властивостей.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОЦІНКА СТІЙКОСТІ ПІДЗЕМНИХ ПРОТЯЖНИХ ВИРОБОК, ЩО ПРОВЕДЕНІ В НЕОДНОРІДНОМУ ПОРОДНОМУ МАСИВІ, НА ОСНОВІ БАГАТОФАКТОРНОГО АНАЛІЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок