Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАСИЛЬСТВО В СІМ’Ї: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ЯВИЩА

НАСИЛЬСТВО В СІМ’Ї: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ЯВИЩА

Назва:
НАСИЛЬСТВО В СІМ’Ї: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ЯВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,72 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Бойко Олександр Валерійович
УДК 316.33 - 301
НАСИЛЬСТВО В СІМ’Ї: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ЯВИЩА
22.00.03. – соціальні структури та соціальні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України.
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор
Соболєв Василь Олександрович,
Національний університет внутрішніх справ, начальник науково-дослідної лабораторії соціальної та психологічної роботи в ОВС України.
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Герасіна Людмила Миколаївна,
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри соціології та політології.
кандидат соціологічних наук, доцент
Ніколаєвська Алла Михайлівна, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, доцент кафедри соціології.
Провідна установа: Інститут соціології Національної академії наук України, відділ соціології культури та масової комунікації, м. Київ.
Захист відбудеться “26” грудня 2003р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50–річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр. 50–річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий “25” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Мошенський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Основним принципом побудови правової, соціально-орієнтованої держави є забезпечення охорони життя, здоров'я кожного члена суспільства, його честі і гідності, недоторканості і безпеки. Осередком збереження “людяності”, гуманності суспільства за всіх часів була сім'я. Протягом тисячоліть інститут сім'ї “випробовувався на міцність”, зазнаючи тиску з боку інших суспільних інститутів, трансформуючись унаслідок соціально-економічних змін.
Життєздатність сім'ї визначається, насамперед, характером взаємодії між елементами її статусно-рольової структури. Нерідко взаємини у сім'ї набувають форму конфліктної взаємодії, в межах якої конфліктна ситуація вирішується у насильницький спосіб. Звичайно, така форма взаємодії не є результатом людської еволюції та актуальність її не обумовлена раптовою появою цього феномену в суспільному житті. Проте процеси демократизації соціальних відносин, реалізація принципу відкритості в обговоренні проблем суспільства виносять на суд громадськості такі сторони життя, про які в часи існування командно - адміністративного режиму в країні не прийнято було говорити. Незважаючи на достатньо високий рівень латентності сімейного насильства, стають більш ясними масштаби явища. За даними різних досліджень близько 70% жінок зазнають різноманітних форм сімейного насильстваВ.М. Закирова. Развод и насилие в семье – феномены семейного неблагополучия \\ Социс: М., №12, 2002, С. 131-133; Громадська програма співробітництва по запобіганню насильству в сім`ї: Матеріали 1-го науково-практичного семінару/ За ред. Ф.К. Думка. – Одеса: ОІВС, 1999. – 116с.; Асанова Н.К. Руководство по предупреждению насилия над детьми. - М.: ВЛАДОС, 1997. - 512 с.. До 35% неповнолітніх систематично застосовуються жорстокі форми покарання, майже половина усіх випадків зґвалтувань відбувається в сім'ї, більше третини усіх навмисних убивств і злочинів із нанесенням тяжких тілесних ушкоджень скоюються в сім'ї. І дані статистики свідчать про позитивну динаміку насильницьких злочинів, що чиняться на сімейно-побутовому ґрунті.
В умовах певної криміналізації сімейних стосунків актуальними стають питання організації ефективної протидії поширенню насильства в цій сфері. В останні роки з'явилась низка публікацій стосовно соціологічних аспектів насильства, накопичений певний статистичний матеріал. Актуальність обраної автором теми дослідження обумовлена тим, що у вивченні насильства в сім'ї відсутній чітко визначений соціологічний погляд на проблему як на соціальне явище, існування і поширення якого набуло певних форм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАСИЛЬСТВО В СІМ’Ї: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ЯВИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок