Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗЕМЕЛЬНІ ГРОМАДИ КРИМСЬКОЇ АРСР (1922-1930 рр.)

ЗЕМЕЛЬНІ ГРОМАДИ КРИМСЬКОЇ АРСР (1922-1930 рр.)

Назва:
ЗЕМЕЛЬНІ ГРОМАДИ КРИМСЬКОЇ АРСР (1922-1930 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,25 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОЙКО Володимир Володимирович
УДК [94 “1922-1930” + 338.43.01] (477.75)
ЗЕМЕЛЬНІ ГРОМАДИ КРИМСЬКОЇ АРСР
(1922-1930 рр.)
 
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі гуманітарних наук Кримського навчально-консультаційного центру Запорізького державного університету (м.Сімферополь).
Науковий керівник:–
доктор історичних наук, доцент
Корольов Віктор Іванович,
Запорізький державний університет
Міністерства освіти і науки України,
заступник директора Кримського НКЦ ЗДУ
Офіційні опоненти:–
доктор історичних наук, професор
Тригуб Петро Микитович,
Миколаївський державний гуманітарний
університет ім. Петра Могили,
завідувач кафедри міжнародних відносин,
історії і філософії–
кандидат історичних наук
Кривко Ірина Миколаївна,
Запорізький державний університет,
доцент кафедри історії України
Провідна установа: Харківський національний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра історії України
Захист відбудеться 14 листопада 2003 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К17.051.05 в Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 66, корп.V, ауд. 326.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м.Запоріжжя, вул.Жуковського 66, корп. II.
Автореферат розісланий 14 жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Старух О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасна Україна останнє десятиліття знаходиться в пошуку оптимальних форм розвитку як місцевого самоврядування, так і селянського господарства. Багато гострих питань у цій сфері повною мірою не вирішені і вимагають постійної уваги. Не завжди ефективно будується взаємодія місцевих рад як органів самоврядування і державних адміністрацій як структур виконавчої влади. Потребує посилення система фінансового забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування. Здійснення аграрної реформи в Україні відбувається в умовах низького рівня самоорганізації і кооперації селянства та відсутності практичного досвіду самостійного господарювання на землі. Поземельні відносини в Україні на сучасному етапі часто розвиваються без врахування позитивного вітчизняного та закордонного історичного досвіду.
В контексті вищезазначеного становить інтерес вивчення традиційних для нашого народу інститутів селянського самоврядування, зокрема, земельних громад 1920-х років, які мали великий досвід в галузі регулювання соціально-економічних відносин на селі. За своїм правовим статусом земельні громади були об’єднаннями селян-одноосібників. В умовах націоналізації землі держава надавала її в користування земельним громадам, які, в свою чергу, наділяли нею окремі домогосподарства. Земельні громади несли відповідальність перед державою за раціональне використання земельних угідь і дотримання всіх норм земельного законодавства, а також виконували найважливіші функції повсякденної організації селянського життя. В умовах організаційної і фінансової слабкості сільрад земельні громади фактично були повноправними господарями села. На наш погляд, досвід діяльності земельних громад 1920-х років вимагає всебічного вивчення з тією метою, щоб вичленити найбільш актуальні для сьогоднішнього дня елементи регулювання поземельних відносин, розвитку самоврядування на селі, взаємин держави і селянських об’єднань.
Зв’язок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Обрана тема дисертаційного дослідження є складовою частиною науково-дослідної роботи кафедри російської історії Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського “Історія соціально-економічного та політичного розвитку України і Криму”; номер державної реєстрації № V001959. Особистий внесок автора дисертації полягає у всебічному аналізі земельних громад Кримської АРСР як основної форми самоорганізації та кооперації селянства протягом 1920-х років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗЕМЕЛЬНІ ГРОМАДИ КРИМСЬКОЇ АРСР (1922-1930 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок