Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД ТА ПРИСТРІЙ КОНТРОЛЮ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ ЗА ЇХ ФОРМОЮ ПЕРЕРІЗІВ

МЕТОД ТА ПРИСТРІЙ КОНТРОЛЮ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ ЗА ЇХ ФОРМОЮ ПЕРЕРІЗІВ

Назва:
МЕТОД ТА ПРИСТРІЙ КОНТРОЛЮ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ ЗА ЇХ ФОРМОЮ ПЕРЕРІЗІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,77 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ НАФТИ І ГАЗУ
Незамай Борис Сергійович
УДК 681.518.5:622.691.4 – 192
МЕТОД ТА ПРИСТРІЙ КОНТРОЛЮ
НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ ЗА ЇХ ФОРМОЮ ПЕРЕРІЗІВ
Спеціальність 05.11.13 – Прилади і методи контролю та визначення складу речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Заміховський Леонід Михайлович,
Івано-Франківський національний технічний університет
нафти і газу, завідувач кафедри комп’ютерних технологій
в системах управління та автоматики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Тимків Дмитро Федорович, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри інформатики.
кандидат технічних наук, доцент
Горошко Андрій Володимирович, Хмельницький національний університет, доцент кафедри прикладної механіки
Захист відбудеться “11” квітня 2008р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.03 при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за адресою:76019, м.Івано-Франківськ, вул.Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (76019, м.Івано-Франківськ, вул.Карпатська, 15)
Автореферат розісланий 10 березня 2008р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Дранчук М.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україні належить одна з найбільших у Європі нафто- і газотранспортних систем, по яких сьогодні транспортується нафта і газ споживачам України та 15 країнам Центральної та Західної Європи. Українські магістральні газопроводи з’єднані з 13 підземними сховищами газу і складають газотранспортну систему загальною протяжністю близько 37 тис. км. Разом з тим, близько 45% трубопроводів знаходяться в експлуатації понад 30 років. Експлуатація лінійної частини магістральних трубопроводів впродовж такого значного проміжку часу, особливо в умовах Українських Карпат, внаслідок впливу зсувів, гідрогеологічних факторів призводить до виникнення просторових відхилень трубопроводів від проектних положень. Особливо складна ситуація з відкритими ділянками внаслідок впливу додаткових факторів – просадками опор, вітрових навантажень, нерівномірної освітленості.
Сучасні методи дефектоскопії зорієнтовані, в основному, на пошук дефектів, а не на контроль напружено-деформованого стану (НДС) конструкції. Відомі розрахункові методи контролю НДС базуються на спрощених моделях тіла трубопроводу (балка, оболонка) і не враховують реальної конфігурації форми перерізу трубопроводу. При цьому за вихідні дані при розрахунках використовують інформацію про зовнішні впливи на трубопровід, в той час як в практичних випадках дати кількісну оцінку цих впливів є проблемною задачею.
Таким чином, створення розрахункових методів контролю НДС відкритих ділянок лінійної частини магістральних трубопроводів (ЛЧМТ) з врахуванням реального просторового положення останніх на основі інформації про переміщення обмеженої кількості точок їх перерізів є актуальною задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Тематика роботи є частиною планових науково-дослідних програм по розвитку нафтопромислового комплексу України і базується на результатах держбюджетної науково-дослідної роботи “Наукові основи контролю, управління і екологічного моніторингу об’єктів нафтогазового комплексу України”, частина 3: “Розробка теоретичних основ та методів діагностування стану об’єктів нафтогазового комплексу за відомими переміщеннями визначеної множини точок їх поверхні”, номер державної реєстрації в УкрНДІНТІ №0101U001664.
Мета досліджень: підвищення надійності і ефективності експлуатації відкритих участків ЛЧМТ шляхом контролю їх НДС з використанням розроблених методів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕТОД ТА ПРИСТРІЙ КОНТРОЛЮ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ ЗА ЇХ ФОРМОЮ ПЕРЕРІЗІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок