Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ЛАБОРАТОРНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ НИРОК ІЗ СИНДРОМОМ ГЕМАТУРІЇ У ДІТЕЙ

КЛІНІКО-ЛАБОРАТОРНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ НИРОК ІЗ СИНДРОМОМ ГЕМАТУРІЇ У ДІТЕЙ

Назва:
КЛІНІКО-ЛАБОРАТОРНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ НИРОК ІЗ СИНДРОМОМ ГЕМАТУРІЇ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,24 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДУ „ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА І ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ”
БУДНІК ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА
УДК 616.61-002+616.634.15]-053.2/.6-07
КЛІНІКО-ЛАБОРАТОРНА ХАРАКТЕРИСТИКА
ЗАХВОРЮВАНЬ НИРОК ІЗ СИНДРОМОМ
ГЕМАТУРІЇ У ДІТЕЙ
14.01.10 - педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті
МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Резнікова Анелія Леонідівна
Луганський державний медичний університет МОЗ України
завідувач кафедри педіатрії післядипломної освіти.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор,
член-кореспондент АМН України
Майданник Віталій Григорович
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця
МОЗ України (м. Київ)
завідувач кафедри педіатрії № 4
доктор медичних наук, професор
Багдасарова Інгретта Вартанівна
Інститут нефрології АМН України,
завідувач відділом дитячої нефрології
Захист дисертації відбудеться „ 22 „ січня 2008 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями „Педіатрія”, „Акушерство та гінекологія” при ДУ „Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України” (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 8).
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДУ „Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України” (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 8).
Автореферат розісланий „ 28 ” листопада 2007 року.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Квашніна Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. У сучасних умовах проблема захворювань нирок із синдромом гематурії у дітей набула значної актуальності через поширеність і подальшу тенденцію зросту даної патології, схильність до затяжного й хронічного перебігу, серйозність прогнозу, пов'язаного з нерідким розвитком хронічної ниркової недостатності (М.С. Ігнатова, 2000). Крім того, існують певні труднощі при проведенні диференціальної діагностики захворювань нирок із синдромом гематурії у дітей, особливо у ранні терміни захворювання (В.Г. Майданник, ; І.В. Багда-сарова, ).
Відомі методи дослідження, що застосовуються для визначення місця походження гематурії, як то фазово-контрастна мікроскопія, визначення середнього об'єму еритроцитів сечі, останнім часом визнані малоінформативними (Т.В. Сєргєєва, ; А.С. Приходіна, 2002). Єдиним об'єктивним методом діагностики топічного рівня ураження структури нефрона при захворюваннях нирок із гематурією у дітей залишається пункційна біопсія нирок (І.Є. Тарєєва, 2000). Але це дослідження складне, небезпечне й має проводитися лише в спеціалізованих стаціонарах.
Ряд дослідників указують на інформативність методу ідентифікації джерела гематурії шляхом визначення типу уропротеїнограми, який заснований на одночасному визначенні рівнів екскреції із сечею декількох низько- і високомолекулярних білків, як-от: б1–мікроглобулін, в2–мікроглобулін, ретинолзв'язуючий білок, альбумін, імуноглобулін G (IgG) та ін. (W.1991; А.С. Приходіна, В.В. Длін, М.С. Ігнатова, 2002).
Одначе існуючі дослідження в цьому напрямку серед дітей нечисленні й обмежені в кількості одночасного визначення в сечі декількох білкових фракцій через низку певних обставин (А.С. Приходіна, 2002).
Саме цим і пояснюється необхідність пошуку та розробки нових альтернативних методів діагностики та лікування захворювань нирок із синдромом гематурії у дітей. В цьому зв'язку застосування сучасних імунологічних методів діагностики, спрямованих на визначення характерного типу уропротеїнограми, дозволить у ранні терміни захворювання визначитися у діагнозі та терапевтичній тактиці на молекулярному рівні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до основного плану НДР Луганського державного медичного університету, кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти “Розробка автоматизованої програми медико-соціального моніторингу здоров’я дітей різних вікових груп, які мешкають у Донбасі” (номер держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КЛІНІКО-ЛАБОРАТОРНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ НИРОК ІЗ СИНДРОМОМ ГЕМАТУРІЇ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок