Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ДІЇ АЛЬФА-ЛАТРОТОКСИНУ ЯК СТИМУЛЯТОРА НЕЙРОСЕКРЕЦІЇ

МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ДІЇ АЛЬФА-ЛАТРОТОКСИНУ ЯК СТИМУЛЯТОРА НЕЙРОСЕКРЕЦІЇ

Назва:
МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ДІЇ АЛЬФА-ЛАТРОТОКСИНУ ЯК СТИМУЛЯТОРА НЕЙРОСЕКРЕЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,99 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОХІМІЇ ІМЕНІ О.В. ПАЛЛАДІНА
ЛІНЕЦЬКА Марія Василівна
УДК 577.352.4
МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ДІЇ АЛЬФА-ЛАТРОТОКСИНУ
ЯК СТИМУЛЯТОРА НЕЙРОСЕКРЕЦІЇ
03.00.004 - Біохімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі нейрохімії
Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НAH України.
Науковий керівник - кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
ГІММЕЛЬРЕЙХ Ніна Германівна,
завідувач відділу нейрохімії
Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НAHУ.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
МАТИШЕВСЬКА Ольга Павлівна,
професор кафедри біохімії
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка;
 
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
БАБІЧ Лідія Григорівна,
старший науковий співробітник
відділу біохімії м'язів
Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАНУ
Провідна установа - Інститут фізіології імені О.О. Богомольця НАН України,
відділ нейрохімії
Захист відбудеться 7 червня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.240.01 в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАНУ (01601 Київ, вул. Леонтовича, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАНУ (Київ, вул. Леонтовича, 9).
Автореферат розіслано 6 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук О.В. Кірсенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З'ясування механізму здійснення синаптичної передачі посідає провідне місце серед найважливіших проб-лем нейробіології та є предметом особливої уваги в багатьох лабораторіях світу. Ключовим етапом передачі нервового імпульсу є вивільнення нейромедіатора в синаптичну щілину, тобто процес ней-росекреції. Останнім часом було доведено, що вивільнення із нервових терміналей таких нейромедіаторів, як g-аміномасляна кислота (ГАМК), глутамат, ацетилхолін, відбувається за участю двох механізмів: Са2+-активованого процесу екзоцитозу – злиття синаптичних везикул із пресинаптичною мембраною, та Ca2+-незалежного Na+-залежного процесу вивільнення ме-діаторів із цитозольного пулу за участю специфічних транспортерів медіаторів, локалізованих у пла-зматичній мембрані.
Унікальним інструментом вивчення процесу нейросекреції є ?-латротоксин (a-LTX), основний токсичний компонент отрути павука каракурта (Latrodectus mactans tredecimguttatus). Внаслідок спе-цифічного зв’язування з Ca2+-залежним (нейрексин Іб) або з Ca2+-незалежним (латрофілін/CIRL) ре-цепторами, локалізованими на пресинаптичній мембрані, токсин стимулює потужне вивільнення ней-ромедіаторів із нервових терміналей як за наявності, так і за відсутності позаклітинного Са2+ в експе-риментах in vitro. Але, незважаючи на досить високий інтерес науковців до дослідження a-LTX, ме-ханізм його секретогенної дії ще не до кінця з'ясований. Тому нові дані, одержані в результаті даного дослідження, матимуть важливе значення для розвитку уявлень про механізм нейротоксичної дії a-LTX зокрема і механізму нейросекреторного процесу взагалі.
Результати багатьох попередніх досліджень свідчать, що стимуляція ней-росекреції внаслідок зв'язування ?-LTX з двома різними рецепторними білками на пресинаптичній мембрані відбувається із залученням тих самих механізмів екзоцитозу, які задіяні й у потенціалзале-жному вивільненні медіаторів. Але у низці лабораторій було показано, що цей токсин здатен викли-кати вивільнення нейромедіаторів за умов, коли екзоцитоз не може бути стимульований ані потенціа-лом дії, ані кальцієвими іонофорами, ані гіпертонічним розчином сахарози. Очевидно, ефект ?-LTX передбачає обхід деяких етапів, наявних у звичайному механізмі нейросекреції, викликаному потен-ціалом дії.
Досі нез’ясованим залишається питання, чи приєднання токсину до різних рецепторів залежно від присутності чи відсутності Ca2+ в середовищі стимулює реалізацію одного чи різних механізмів дії. Особливий інтерес дослідників викликає секретогенна дія ?-LTX в безкальцієвому середовищі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ДІЇ АЛЬФА-ЛАТРОТОКСИНУ ЯК СТИМУЛЯТОРА НЕЙРОСЕКРЕЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок