Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОГЛЯД МІСЦЯ ПОДІЇ ПРИ ПОРУШЕННІ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ

ОГЛЯД МІСЦЯ ПОДІЇ ПРИ ПОРУШЕННІ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ

Назва:
ОГЛЯД МІСЦЯ ПОДІЇ ПРИ ПОРУШЕННІ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,02 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
АКАДЕМІЯ ПРИКОРДОННИХ ВІЙСЬК УКРАЇНИ
ім. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Прим. № ____
Літвін Юрій Іванович
УДК 344.1:343.9
ОГЛЯД МІСЦЯ ПОДІЇ ПРИ ПОРУШЕННІ
ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ
Спеціальність 20.02.03
Військове право; військові аспекти міжнародного права
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Здобувач___________Ю. Літвін
Хмельницький - 1998


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі кримінального права та процесу Академії Прикордонних військ України імені Богдана Хмельницького Державного комітету у справах охорони державного кордону України.
Науковий керівник
доктор юридичних наук, професор
БАХІН Володимир Петрович, Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри криміналістики.
Офіційні опоненти
доктор юридичних наук, доцент
АЛЕНІН Юрій Павлович, Одеська юридична академія, завідувач кафедри кримінального процесу;
кандидат юридичних наук,
ГОРА Ірина Віталіївна, Академія Служби безпеки України, доцент кафед-ри криміналістики.
Провідна установа
Університет внутрішніх справ МВС України, кафедра криміналістики, м. Харків.
Захист відбудеться “ 9 ” лютого 1999 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.705.02 при Академії Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького за адресою: 280003, м. Хмель-ницький , вул. Шевченка, 46.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Академії ПВУ (280003, м. Хмель-ницький , вул. Шевченка, 46)
Автореферат розісланий “ 30 “ грудня 1998 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат педагогічних наук, доцент А. В. Галімов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнє десятиріччя ХХ століття ввійде в історію як період кардинальних змін геополітичної обстановки в Європі. На її політичній карті з'явились нові незалежні держави.
Проголосивши державний суверенітет, територіальну цілісність і недоторканість кордонів, керуючись принципами добросусідства, і ставши на шлях мирного співіснування, Україна активно розвиває процес зміцнення своєї державності.
Одними із перших основоположних нормативних актів молодої держави були Закони України "Про державний кордон України" та "Про правонаступництво України", у відповідності до яких терито-рія України відмежовувалась від інших країн по державному кордону Української РСР станом на 16 липня 1990 року; Указ Президії Вер-ховної Ради України від 30 серпня 1991 року "Про підпорядкова-ність Україні Прикордонних військ, які дислокуються на її терито-рії" та Закон України від 4 листопада 1991 року "Про Прикордонні війська України", котрі 1 січня 1993 року закінчили прийом під охорону та контроль державного кордону України по всьому його пе-риметру, що збільшився на 4579,1 км (55,7 %).
В теперішній час Прикордонні війська України входять до чис-ла основних суб'єктів системи національної безпеки держави і бе-руть участь у забезпеченні політичних, економічних, військових, національно-культурних, екологічних та інших основних аспектів національної безпеки України.
У відповідності до Концепції (основи державної політики) на-ціональної безпеки України, схваленої Верховною Радою України 16 січня 1997 року, існування, самозбереження і прогресивний розви-ток України як суверенної держави залежить від проведення ціле- сп-рямованої політики щодо захисту її національних інтересів.
Світова історія свідчить, що одним із наріжних каменів взає- мовідносин між сусідніми державами є питання про державні кордо-ни. Україна на теперішній час не має ворогів, котрі б їй безпосе-редньо загрожували. Однак, у неї нема і союзників, а можливість опинитись в ізоляції позбавляє впевненості у власній безпеці.
Одним із основних напрямів державної політики національної безпеки є попередження спроб і усунення порушень державного кордону. Україна не має територіальних претензій до інших держав та не визнає територіальних претензій до себе з боку інших держав, дотримуючись при цьому принципу незалежності існуючих кордонів.
Однак, з боку деяких сусідніх держав у тій чи іншій формі мають місце територіальні претензії до України, зокрема, з боку Румунії на Північну Буковину і Південну Бесарабію, з боку Росії - на Крим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОГЛЯД МІСЦЯ ПОДІЇ ПРИ ПОРУШЕННІ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок