Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ І ТРАНСФОРМАЦІЯ СИСТЕМИ ПРОСВІТНИЦТВА КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ В УМОВАХ РАДЯНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ КОРЕНІЗАЦІЇ (20 – 30 рр. ХХ ст.)

ФОРМУВАННЯ І ТРАНСФОРМАЦІЯ СИСТЕМИ ПРОСВІТНИЦТВА КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ В УМОВАХ РАДЯНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ КОРЕНІЗАЦІЇ (20 – 30 рр. ХХ ст.)

Назва:
ФОРМУВАННЯ І ТРАНСФОРМАЦІЯ СИСТЕМИ ПРОСВІТНИЦТВА КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ В УМОВАХ РАДЯНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ КОРЕНІЗАЦІЇ (20 – 30 рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,20 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
ЗМЕРЗЛИЙ Борис Володимирович
УДК 37 (477.75=512.145)”19” 1921–1941 рр.
ФОРМУВАННЯ І ТРАНСФОРМАЦІЯ СИСТЕМИ ПРОСВІТНИЦТВА
КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ В УМОВАХ РАДЯНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ КОРЕНІЗАЦІЇ (20 – 30 рр. ХХ ст.)
Спеціальність 07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Кримському відділенні Інституту сходознавства імені А. Кримського НАН України.
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України, доктор історичних наук, професор Даниленко Віктор Михайлович, завідувач відділу історії України другої половини ХХ ст. Інституту історії України НАН України;
доктор історичних наук, професор Ячменіхін Костянтин Михайлович, завідувач кафедри всесвітньої історії Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка;
доктор історичних наук, Борисова Ольга Василівна, професор кафедри історії України Луганського національного педагогічного університету імені Т. Шевченка
Захист відбудеться 13 червня 2008 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія V-58.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розіслано 17 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність обраної теми дисертації зумовлена тим, що безліч сторінок історії кримськотатарського народу та інших етносів в Україні радянського часу, як і загалом української історії, протягом багатьох десятиліть спотворювалися, фальсифікувалися або ж замовчувалися. Тільки з проголошенням суверенітету, а потім і державної незалежності України були створені умови для правдивого, об’єктивного висвітлення всіх аспектів проблеми, в тому числі історії просвітництва. Дослідження історії просвітництва різних народів несуть у собі високі гуманістичні принципи. Апеляція до високих цілей та ідеалів минулого вимагає у їх сучасній суспільно-політичній та культурній ході звертатись до багатого досвіду минулих поколінь, дає можливість відчувати органічний зв’язок між сьогоденням та власною історією.
Нині, за пори відбудови національної системи освіти кримських татар, не існує комплексного наукового дослідження з історії їх національного просвітництва в 1920 – 1930-х рр. в умовах радянської політики коренізаціі, яка сама по собі сьогодні викликає живий інтерес та суперечки у науковців. Хоча окремі сторінки цього складного процесу висвітлювали автори кількох дисертаційних робіт та низки наукових публікацій. Водночас рівень розробки поставленої проблеми в сучасних історичних дослідженнях на дає цілісної картини розвитку народної освіти кримських татар в означений період. Тим часом, важливі аспекти, наприклад політики "українізації", в останній час стали об’єктом ґрунтовних досліджень. Проте майже всі вони торкаються проблем політики "коренізаціі" виключно в УРСР і фактично не торкаються кримських аспектів цієї проблеми. Все це, безсумнівно, не дозволяє у повному обсязі ефективно використовувати досвід минулого. Отже, є нагальна необхідність здійснити системний аналіз, з’ясувати роль і значення процесу формування та трансформації системи просвітництва кримськотатарського народу в умовах радянської політики коренізаціі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тему дисертації виконано в рамках планової теми Кримського відділення Інституту сходознавства ім. А.Кримського НАН України: “Історія і культура етноконфесійних суспільств Криму” (№01010000127, шифр 044).
Метою дослідження є вивчення процесу формування і трансформації системи просвітництва кримських татар у 20–30-х роках ХХ ст. та основних його складових, аналіз діяльності органів державної влади з залучення кримськотатарської молоді до навчання, підвищення її освітнього рівня, здобуття спеціальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І ТРАНСФОРМАЦІЯ СИСТЕМИ ПРОСВІТНИЦТВА КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ В УМОВАХ РАДЯНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ КОРЕНІЗАЦІЇ (20 – 30 рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок