Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МАС-МЕДІЙНИХ НАВЧАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У СЕРЕДНІХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ США

РОЗВИТОК МАС-МЕДІЙНИХ НАВЧАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У СЕРЕДНІХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ США

Назва:
РОЗВИТОК МАС-МЕДІЙНИХ НАВЧАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У СЕРЕДНІХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,89 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Шумаєва Cвітлана Петрівна
УДК 37. 013. 74
РОЗВИТОК МАС-МЕДІЙНИХ НАВЧАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
У СЕРЕДНІХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ США
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному педагогічному університеті
імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Лавриченко Наталія Миколаївна,
Інститут педагогіки АПН України,
лабораторія порівняльної педагогіки,
м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, в.о. професора Жуковський Василь Миколайович, Національний університет “Острозька академія”, проректор з навчально-виховної роботи, м. Острог;

кандидат педагогічних наук,
провідний науковий співробітник
Масол Людмила Михайлівна,
Інститут проблем виховання
АПН України,
м. Київ.
Провідна установа: Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, відділ порівняльної професійної педагогіки і психології, м. Київ.
Захист відбудеться “15” лютого 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.053.01 у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40, 2-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40.
Автореферат розісланий “14” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сейко Н.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасні суспільства західного типу характеризуються стрімким розвитком інформаційних технологій. Власне, інформація розглядається як важливий і динамічний компонент виробничих сил суспільства. Здатність будь-якої спільноти до нагромадження, зберігання, трансляції й використання інформації безпосередньо й опосередковано зумовлює прогресивні зміни в політичній, економічній, культурній, освітній та інших сферах людської життєдіяльності. Освіті належить особлива роль у розгортанні й розвитку цих процесів. З одного боку, вона є активним споживачем інформації, а з другого – сприяє її накопиченню та розповсюдженню. Інформаційні та комунікативні технології в сучасних суспільствах, особливо тих, що вже подолали індустріальну стадію свого розвитку і перейшли до інформаційної, перетворилися на важливий чинник духовного “виробництва людини”.
У таких спільнотах ринкові відносини за вагомістю починають поступатися місцем відносинам соціальним, в основі яких є турбота про людський фактор, про інтелектуальний, творчий розвиток кожної особистості. На заклади освіти, зокрема на школу, за таких обставин покладається завдання вирішувати ряд проблем, пов’язаних із соціалізацією молоді у високотехнологічному, інформаційному середовищі. А саме, навчити дітей бути грамотними і разом з тим творчими споживачами інформації, сформувати у вихованців комунікативні уміння і компетентність, надати їм інформаційно-технічну та технологічну підготовку.
Не менш важливим педагогічним завданням західні фахівці вважають збагачення та систематизацію змісту шкільної освіти через використання сучасних електронних носіїв інформації; розробку та апробацію новітніх інтерактивних методик навчання; використання комп’ютерних, телекомунікаційних засобів, друкованих ЗМІ у навчальній, виховній та соціалізуючій роботі з учнями.
В умовах потужної інформатизації шкільної освіти дедалі гостріше постають проблеми морального, психологічного, екологічного захисту школярів від надлишкових, руйнівних впливів ЗМІ. Саме тому педагоги мають приділяти більше уваги формуванню в дітей неупередженого і разом з тим критичного ставлення до медіа-продукції, навчати їх способам збереження та підтримання психічного і фізичного здоров’я в умовах так званої „екранної культури”. Тому сьогодні посилюється боротьба освітян усього світу за педагогізацію та гуманізацію інформаційного середовища, активізується їх участь у процесах масової комунікації, а також у діяльності суспільних інституцій, покликаних контролювати діяльність ЗМІ щодо її відповідності пріоритетним моральним цінностям спільноти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК МАС-МЕДІЙНИХ НАВЧАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У СЕРЕДНІХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок