Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРОЗІЙНА ПОВЕДІНКА КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ОБЛАДНАННЯ ОЗОННИХ СИНТЕЗІВ КИСНЕВМІСНИХ ПОХІДНИХ ПІРИДИНУ

КОРОЗІЙНА ПОВЕДІНКА КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ОБЛАДНАННЯ ОЗОННИХ СИНТЕЗІВ КИСНЕВМІСНИХ ПОХІДНИХ ПІРИДИНУ

Назва:
КОРОЗІЙНА ПОВЕДІНКА КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ОБЛАДНАННЯ ОЗОННИХ СИНТЕЗІВ КИСНЕВМІСНИХ ПОХІДНИХ ПІРИДИНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,04 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
національний технічний університет україни“
київський політехнічний інститут”
Шаповалова Ірина Миколаївна
УДК 620.193.44+661.94
КОРОЗІЙНА ПОВЕДІНКА КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ
ДЛЯ ОБЛАДНАННЯ ОЗОННИХ СИНТЕЗІВ КИСНЕВМІСНИХ
ПОХІДНИХ ПІРИДИНУ
спеціальність 05.17.14 – Хімічний опір матеріалів та захист від корозії
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ–2007
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Сєвєродонецькому технологічному інституті Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля на кафедрі технології органічних речовин та палива.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Татарченко Галина Олегівна,
Сєвєродонецький технологічний інститут
Східноукраїнського національного університету
ім. В. Даля, доцент кафедри фізики.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Ледовських Володимир Михайлович,
Національний авіаційний університет (м. Київ),
професор кафедри хімії та хімічної технології;
кандидат хімічних наук
Гру Борис Абрамович,
Сєвєродонецьке ДП “Інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу”,
провідний науковий співробітник лабораторії
електрохімії і захисту металів від корозії.
Захист відбудеться “ 7 листопада 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.13. при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” (03056, Київ–56, пр. Перемоги, 37, корп. № 4, велика хімічна аудиторія).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Автореферат розіслано “ 27 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
к.т.н, доцент Мотронюк Т.І.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Окислення органічних сполук озоном є перспективним методом синтезу кисневмісних сполук, очистки питних і стічних вод. Ці процеси характеризуються високими техніко–економічними показниками, але їх промислова реалізація у ряді випадків суттєво стримується відсутністю даних про корозійні властивості конструкційних матеріалів в озоновмісних реакційних системах. Таким чином, дослідження корозійно–електрохімічної поведінки і розробка рекомендацій щодо конструкційних матеріалів для виготовлення реакційного обладнання процесів озонування є актуальними.
Враховуючи високу окислювальну активність озону, слід очікувати, що в реакційних системах озон повинен суттєво впливати на корозійні процеси як у кислих, так і нейтральних середовищах. Опубліковані в науковій літературі дані (Томашов Н.Д., Літвинова О.І., Тюпало М.Ф., Татарченко Г.О.) нечисленні і присвячені, головним чином, дослідженням впливу озону на корозійні властивості окремих металів і деяких нержавних сталей у розчинах сульфатної і соляної кислот різних концентрацій. Є лише одиничні роботи (Тюпало М.Ф., Татарченко Г.О.), в яких на прикладі озонних синтезів азолкарбонових кислот здійснена спроба вивчення впливу й інших компонентів реакційної маси, зокрема бензазолів. Таким чином, описані в науковій літературі дані не дозволяють пояснювати та прогнозувати поведінку матеріалів у технологічних процесах з використанням озону. У зв’язку з цим для розробки рекомендацій щодо корозійнотривких конструкційних матеріалів для реакційного обладнання технологічних процесів за участю озону принципове значення мають дослідження впливу на їх корозійні властивості не тільки озону і інших реагентів, але і реальних реакційних мас в цілому. Особливе значення такі дослідження мають для періодичних процесів, де склад реакційних мас і їх корозійна активність в ході синтезу змінюються. У роботі ці задачі вирішувались на прикладі комплексного дослідження корозійної та електрохімічної поведінки широкого кола конструкційних матеріалів у процесах окислення гомологів піридину до відповідних N–оксидів та піридинкарбонових кислот (кисневмісних похідних піридину) в оцтовокислих, нейтральних та сульфатнокислих середовищах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОРОЗІЙНА ПОВЕДІНКА КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ОБЛАДНАННЯ ОЗОННИХ СИНТЕЗІВ КИСНЕВМІСНИХ ПОХІДНИХ ПІРИДИНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок