Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЗАКВАШУВАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРЯМОГО ВНЕСЕННЯ ДЛЯ ЙОГУРТУ ТА СМЕТАНИ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЗАКВАШУВАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРЯМОГО ВНЕСЕННЯ ДЛЯ ЙОГУРТУ ТА СМЕТАНИ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЗАКВАШУВАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРЯМОГО ВНЕСЕННЯ ДЛЯ ЙОГУРТУ ТА СМЕТАНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,21 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Український державний університет харчових технологій
РОМАНЧУК ІРИНА ОЛЕГІВНА
УДК 637. 136.3/.5:637.146.1/.34
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЗАКВАШУВАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ
ПРЯМОГО ВНЕСЕННЯ ДЛЯ ЙОГУРТУ ТА СМЕТАНИ
Спеціальність: 03.00.20 - біотехнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі біотехнології Технологічного інституту молока та м’яса Української академії аграрних наук.
Науковий керівник : кандидат біологічних наук, Кігель Наталя Федорівна,
Технологічний інститут молока та м’яса УААН,
завідуюча відділом біотехнології
Офіційні опоненти : доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України,
Підгорський Валентин Степанович,
Інститут мікробіології та вірусології НАН України,
заступник директора з наукової роботи
кандидат технічних наук, доцент Янковська Нонна Євгенівна,
Інститут післядипломної освіти УДУХТ, завідуюча кафедрою
переробки м’яса і молока
Провідна організація: Одеська державна академія харчових технологій, кафедра біохімії і
мікробіології, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса,

Захист відбудеться “24” жовтня 2001р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.03 при Українському державному університеті харчових технологій за адресою: 01033,
м. Київ-33, вул. Володимирська,68, корп.А, ауд.311.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського державного університету харчових технологій за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Володимирська,68.
Автореферат розісланий “ 21 ” вересня 2001 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент В.О.Ромоданова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Кисломолочні продукти користуються підвищеним попитом завдяки своїм високим смаковим та дієтичним властивостям. Вітчизняний споживчий ринок постійно розширюється за рахунок нових видів молочних продуктів, в тому числі і нетрадиційного асортименту.
В сучасних умовах розвитку виробники молочної продукції повинні знаходити нові засоби для інтенсифікації технологічного процесу та гарантованого випуску доброякісної продукції. Одним із важливих напрямків щодо вирішення цих проблем є підвищення якості заквашувального матеріалу.
Аналіз стану розвитку сучасних біотехнологій виробництва заквашувальних препаратів для молочної промисловості показав перспективність проведення розробок зі створення бактеріальних препаратів для безпосереднього внесення у підготовану молочну основу, так званих препаратів прямого внесення.
Заквашувальні препарати прямого внесення у порівнянні із звичайними бактеріальними концентратами характеризуються рядом переваг. Вони мають сталий склад мікрофлори та гарантовану молокозгортаючу активність. Їх застосування виключає необхідність приготування материнської і виробничої заквасок, що суттєво зменшує вірогідність вторинної контамінації, а також дозволяє скоротити заквашувальні відділення. Використання заквашувальних препаратів прямого внесення навіть на основі багатовидових бактеріальних композицій виключає можливість зміни співвідношення між штамами протягом технологічного процесу, що гарантує відповідність продуктів розробленим на них НТД. Таким чином, використання заквашувальних препаратів прямого внесення зменшує матеріальні витрати на виробництво продукції і збільшує можливості випуску молочних продуктів гарантованої якості.
В багатьох країнах з високим рівнем розвитку промисловості бактеріальні препарати прямого внесення знаходять все більше застосування. На вітчизняному ринку сублімовані бактеріальні препарати прямого внесення представлені продукцією виключно зарубіжних фірм - “Chr. Hansen” (Данія),“Rosell” (Канада)“,“Texel” (Франція). В Україні до цього часу технології виробництва препаратів прямого внесення були відсутні, тому задача проведення таких розробок є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась у відділі біотехнології Технологічного інституту молока та м’яса УААН в рамках науково-дослідної роботи “Розробити технологію бактеріальних препаратів прямого внесення для ферментованих молочних продуктів” (1998-2000 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЗАКВАШУВАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРЯМОГО ВНЕСЕННЯ ДЛЯ ЙОГУРТУ ТА СМЕТАНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок