Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ЗАСОБІВ ПІДТРИМКИ ПОТУЖНОСТІ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ У РЕГІОНАХ З ОБМЕЖЕНИМИ ЗАПАСАМИ

ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ЗАСОБІВ ПІДТРИМКИ ПОТУЖНОСТІ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ У РЕГІОНАХ З ОБМЕЖЕНИМИ ЗАПАСАМИ

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ЗАСОБІВ ПІДТРИМКИ ПОТУЖНОСТІ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ У РЕГІОНАХ З ОБМЕЖЕНИМИ ЗАПАСАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,82 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 622.272.8:658.012
ПАВЛЕНКО ІРИНА ІГОРІВНА
ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ЗАСОБІВ ПІДТРИМКИ
ПОТУЖНОСТІ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ У РЕГІОНАХ
З ОБМЕЖЕНИМИ ЗАПАСАМИ
Спеціальність 08.07.01 – Економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національній гірничій академії України Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ) на кафедрі менеджменту.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент Швець Василь Якович,
Дніпродзержинський державний технічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпродзержинськ), доцент кафедри політекономії, фінансів і кредиту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Макогон Юрій Володимирович,
Донецький національний університет ім. Василя Стуса Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), завідувач кафедри міжнародної економіки;
кандидат економічних наук, доцент Вагонова Олександра Григорівна,
Національна гірнича академія України Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), доцент кафедри прикладної економіки.
Провідна установа – Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), кафедра менеджменту і господарського права.
Захист відбудеться ”14“ лютого 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий 12 січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Добробут суспільства визначається рівнем розвитку національної економіки країни. Тому головною метою економічних перетворень, що здійснюються на сучасному етапі розвитку національної економіки України, є відродження промислового виробництва як бази для розвитку суспільства. Саме ефективність функціонування промислових підприємств має вирішальне значення для формування ринкової економіки України. Одночасно кризовий стан більшості промислових підприємств України дозволяє стверджувати неможливість досягнення цієї мети без удосконалення їх фінансово-господарської діяльності.
Насамперед, питання удосконалення економічної оцінки стану вугільних підприємств, і особливо малоефективних, найгостріше постало перед вугільною промисловістю, яка дуже важко трансформується до ринкових змін. Погіршення впливу факторів зовнішнього середовища у сучасних умовах господарювання вимагає активного пошуку шляхів, що спрямовані на підвищення конкурентоспроможності вугільної продукції на енергетичному ринку. Це важливо ще й тому, що вугілля є єдиним із енергетичних ресурсів, який Україна має в обсягах, достатніх для покриття її потреб у розвитку не тільки енергетики, але й економіки в цілому.
Однак, незважаючи на свою провідну роль у вирішенні енергетичного питання, вугільна промисловість сьогодні, як і більшість галузей економіки України, вражена глибокою кризою. Тільки 15 млн. т вугілля видобувається беззбитково, не вистачає коштів не тільки на розширене, а й на просте відтворення основних фондів. Продовження діючої інвестиційної політики щодо підтримки потужності шахт може призвести до дострокового закриття цілої групи шахт, що мають достатньо запасів на 10 – 15 років експлуатації, тобто на період найбільшого дефіциту вугільної продукції.
У зв’язку з цим виникає питання про доцільність і обґрунтованість вивільнення усіх видів ресурсів, направлених у галузь, що повинно вирішуватися шляхом відбору потенційно життєздатних підприємств і удосконалення економічної оцінки стану шахтного фонду, граничних показників, досягнення яких дає змогу забезпечувати вугільну продукцію у беззбитковому режимі. З цього приводу особливу увагу привертає група вуглевидобувних підприємств з обмеженими запасами, де видобувається високоякісне енергетичне вугілля дефіцитних марок, яке є конкурентоспроможним привізному.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ЗАСОБІВ ПІДТРИМКИ ПОТУЖНОСТІ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ У РЕГІОНАХ З ОБМЕЖЕНИМИ ЗАПАСАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок