Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА

СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,80 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
НЕДБАЙ В'ячеслав Вікторович
УДК 32.019.5
СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Кормич Людмила Іванівна,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри соціальних теорій
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Сіленко Алла Олексіївна,
Одеська національна академія
зв’язку ім. О.С.Попова,
проректор з соціально-психологічної та виховної роботи
кандидат політичних наук
Мамонтова Елла Вікторівна,
Одеський національний
політехнічний університет
доцент кафедри політології та права
Провідна установа: Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили, кафедра політичних наук, Міністерство освіти і науки України, м. Миколаїв
Захист відбудеться “_5_” липня 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .086.02 в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “ 4 ” червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Єфтєні Н.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження визначається тим, що інформаційна революція останніх десятиліть все більше визначає сутність нашої епохи. Новітні інформаційні технології і їх найяскравіше втілення - Інтернет здійснюють могутній перетворюючий вплив на всі сфери життя сучасного суспільства. Глобальність процесів, що відбуваються, неминуче підвищує інтерес до теоретичного осмислення соціально-політичних особливостей інформаційного суспільства і до емпіричного вивчення впливу інформаційних технологій, насамперед Інтернету на трансформацію існуючих соціально-економічних і політичних структур.
Інформаційне суспільство, таким чином, виступає водночас і продуктом національного розвитку, і результатом глобалізації. Це, в свою чергу, змушує визначати оптимальну модель розвитку інформаційного суспільства, яка б враховувала національну специфіку, особливості сучасного етапу суспільного розвитку та тенденції загальноцивілізаційного процесу.
Усвідомлення нагальності вирішення питань модернізації та вдосконалення інформаційного забезпечення всіх сфер діяльності держави і суспільства також підвищує вимоги до комплексного аналізу різних аспектів формування інформаційного суспільства.
В Україні предметне поле досліджень у рамках проблематики "інформаційне суспільство" тільки формується. Ще не остаточно визначені теоретико-методологічні підстави таких досліджень з урахуванням української специфіки. Разом з тим необхідно враховувати досвід, накопичений світовою наукою. Все це і обумовило вибір теми дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках комплексної науково-дослідної теми кафедри соціальних теорій Одеської національної юридичної академії "Трансформація українського суспільства на шляху до паритетної демократії” (№ держреєстрації 0103V003289) та входить до комплексної наукової теми ОНЮА „Проблеми становлення і розвитку сучасної української держави (№ держреєстрації 01010001195).
Мета даного дисертаційного дослідження полягає у виявленні основних соціально-політичних тенденцій формування і розвитку інформаційного суспільства.
Реалізація даної мети передбачає вирішення наступних дослідницьких завдань:
- аналіз ступеня розробленості проблеми у вітчизняній і зарубіжній політологічній науці;
- дослідження концепції електронного уряду, принципів його функціонування і впливу на соціально-політичну сферу, стадій розвитку, переваг і недоліків;
- виявлення взаємозалежності розвитку Інтернету і демократизації;
- визначення причин цифрової нерівності і способів зниження її рівня;
- дослідження феномену інформаційної війни;
- аналіз ключових проблем і ризиків, впровадження інформаційних технологій у політичні процеси, що здатні їх дестабілізувати;
- дослідження політичних соціально-економічних передумов і умов формування інформаційного суспільства в Україні;
- обґрунтування специфіки українського шляху до інформаційного суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок