Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ У ВИЩИХ МОРСЬКИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ У ВИЩИХ МОРСЬКИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ У ВИЩИХ МОРСЬКИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,29 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені к. д. Ушинського
Кулакова Майя Володимирівна
УДК 378.96+378.126+378.1
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ У ВИЩИХ МОРСЬКИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент
Семенова Алла Василівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К. Д. Ушинського,
доцент кафедри педагогіки
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Кічук Надія Василівна,
Ізмаїльський державний гуманітарний університет,
завідувач кафедри загальної і соціальної педагогіки
кандидат педагогічних наук, доцент
Воловник Валентина Євгенівна,
Одеський ордена Леніна інститут Сухопутних військ,
доцент кафедри механіки
Провідна установа –  Криворізький державний педагогічний університет,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки
України, м. Кривий Ріг.
Захист відбудеться “15” січня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К. Д. Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Нищинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “11” грудня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. С. Трифонова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена концептуальними положеннями модернізації системи професійної підготовки фахівців у вищих морських навчальних закладах України. Глибокі соціально-економічні перетворення, що відбуваються в Україні, розвиток ринкових відносин, підвищення вимог до фахівців морських спеціальностей, більш орієнтованих на нові реалії життя, інтелектуально та духовно розвинених, вимагають високої якості підготовки працівників морського флоту до професійної діяльності в сучасній системі освіти. В умовах сьогодення виявилися суперечності між соціальним замовленням, пов’язаним із особистісно-професійною підготовкою офіцерів морського флоту, та усталеною практикою, що віддзеркалює відрив професійного навчання від практики господарювання судноплавних компаній.
Аналіз праць сучасних українських педагогів (Ю. Алексєєв, Н. Бутенко, Р. Кігель, А. Лігоцький та ін.) свідчить про те, що до останнього часу система професійної підготовки фахівців морських спеціальностей була здебільшого зорієнтована на постійне збільшення кількості випускників. Традиційні же форми й методи навчання не могли ліквідувати суперечності між якістю підготовки та зростаючими соціально-педагогічними вимогами до практично професійної діяльності фахівців. Вирішальне значення в продуктивності виконання функціональних завдань фахівцями відіграє їхня готовність до професійної діяльності, яка повинна формуватися ще під час навчання у вищому морському навчальному закладі. Натомість вирішення проблеми формування цієї готовності в майбутніх фахівців морських спеціальностей не можливе без наукового обґрунтування педагогічних умов, що сприяють цьому процесу.
Актуальність, недостатня наукова та методична розробка означених питань і нагальна проблема в теорії і практиці професійної морської освіти зумовили вибір теми дисертаційного дослідження: “Формування готовності до професійної діяльності в майбутніх фахівців у вищих морських навчальних закладах”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження є складовою частиною наукової теми кафедри педагогіки „Професійно-педагогічні засади підготовки фахівців”, що входить до тематичного плану науково-дослідних робіт Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ У ВИЩИХ МОРСЬКИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок