Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАПІВПРОВІДНИКОВІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ЗМІННОЇ НАПРУГИ В ПОСТІЙНУ З БЛИЗЬКИМ ДО ОДИНИЦІ КОЕФІЦІЄНТОМ ПОТУЖНОСТІ

НАПІВПРОВІДНИКОВІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ЗМІННОЇ НАПРУГИ В ПОСТІЙНУ З БЛИЗЬКИМ ДО ОДИНИЦІ КОЕФІЦІЄНТОМ ПОТУЖНОСТІ

Назва:
НАПІВПРОВІДНИКОВІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ЗМІННОЇ НАПРУГИ В ПОСТІЙНУ З БЛИЗЬКИМ ДО ОДИНИЦІ КОЕФІЦІЄНТОМ ПОТУЖНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,00 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦIОНАЛЬНИЙ ТЕХНIЧНИЙ УНIВЕРСИТЕТ“
ХАРКIВСЬКИЙ ПОЛIТЕХНIЧНИЙ IНСТИТУТ”
Крилов Денис Сергійович
УДК 621.314.26
НАПІВПРОВІДНИКОВІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ЗМІННОЇ НАПРУГИ В ПОСТІЙНУ
З БЛИЗЬКИМ ДО ОДИНИЦІ КОЕФІЦІЄНТОМ ПОТУЖНОСТІ
Спеціальність 05.09.12 – напiвпровiдниковi перетворювачі електроенергії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор,
Жемеров Георгій Георгійович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри
промислової та біомедичної електроніки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник,
Щербак Яків Васильович,
Українська державна академія
залізничного транспорту,
завідувач кафедри
систем електричної тяги
кандидат технічних наук,
Бахнов Леонід Євгенович,
Державне підприємство
“Науково дослідний інститут “ХЕМЗ”,
завідувач відділом
Провідна установа – Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України,
кафедра промислової електроніки, м. Київ
Захист відбудеться 03.07. 2003 р. о 12-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.04 в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий 02.06. 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Осічев О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Усе більш гостро виникаюча в останні роки проблема енергозбереження вимагає створення напівпровідникових перетворювачів, у тому числі - перетворювачів змінної напруги в постійну, електромагнітно сумісних (ЕМС) з мережею живлення й обладаючих високим коефіцієнтом корисної дії (ККД).
Тому що традиційні шестипульсні і двонадцятипульсні схеми керованих випрямлячів (КВ), виконані на одноопераційних тиристорах з фазовим регулюванням, не відповідають сучасним вимогам ЕМС, їх необхідно обладувати додатковими пристроями, що дозволяють компенсувати реактивну потужність і вищі гармоніки струму, генеруємі такими перетворювачами в мережу живлення. Одним з рішень може бути включення на боці мережі пасивних L-C фільтрів, налагоджених у резонанс із найбільшими по величині гармоніками струму. Паралельно їм можливо також включення послідовно з'єднаних тиристорного регулятора напруги (ТРН) і реактора, що забезпечують споживання надлишкової реактивної потужності. Таке рішення не може забезпечити автоматичної підтримки заданих величин реактивної потужності і коефіцієнта несинусоїдальності струму мережі у всьому діапазоні регулювання випрямленої напруги.
Застосування силових активних фільтрів (САФ), виконаних на основі автономного інвертора напруги, дозволяє якісно вирішити проблему ЕМС у перетворювальній системі з КВ. Недоліком такого рішення є необхідність компенсації засобами САФ реактивної потужності на стороні мережі живлення , що, у деяких режимах роботи силової схеми, може бути порівнянна з номінальною потужністю навантаження. Це приводить до необхідності проектувати САФ на ту ж потужність, що й КВ, у такий спосіб збільшуючи втрати в цілком керованих ключах фільтра і, в остаточному підсумку, знижуючи коефіцієнт корисної дії всієї перетворювальної системи.
У дисертаційній роботі запропонована перетворювальна система з близьким до одиниці коефіцієнтом потужності (ПОКМ), виконана на основі компенсованого керованого випрямляча (ККВ) і силового активного фільтра. Її істотною відмінністю від розглянутих систем є можливість компенсації реактивної потужності на стороні мережі живлення засобами силової частини ККВ, у той час, як на САФ лягає лише функція компенсації вищих гармонік струму в мережі живлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НАПІВПРОВІДНИКОВІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ЗМІННОЇ НАПРУГИ В ПОСТІЙНУ З БЛИЗЬКИМ ДО ОДИНИЦІ КОЕФІЦІЄНТОМ ПОТУЖНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок