Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ У СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ ОСОБИСТІСНОЇ ТВОРЧОСТІ У ПОЗАКЛАСНІЙ РОБОТІ (гуманістичний аспект)

ВИХОВАННЯ У СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ ОСОБИСТІСНОЇ ТВОРЧОСТІ У ПОЗАКЛАСНІЙ РОБОТІ (гуманістичний аспект)

Назва:
ВИХОВАННЯ У СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ ОСОБИСТІСНОЇ ТВОРЧОСТІ У ПОЗАКЛАСНІЙ РОБОТІ (гуманістичний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,20 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
ЛАВРЕНТЬЄВА Олена Валеріївна
УДК 37.034
ВИХОВАННЯ У СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ ОСОБИСТІСНОЇ ТВОРЧОСТІ У ПОЗАКЛАСНІЙ РОБОТІ
(гуманістичний аспект)
13.00.07 - теорія та методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент, Сущенко Андрій Віталійович, Київський національний лінгвістичний університет, кафедра педагогіки, докторант
 
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор, дійсний член АПН України Зязюн Іван Андрійович, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, директор;
кандидат педагогічних наук Журба Катерина Олександрівна, старший науковий співробітник лабораторії морально-етичного виховання Інституту проблем виховання АПН України
Провідна установа: | Луганський педагогічний університет імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Луганськ
Захист відбудеться “ 29 ” жовтня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул М.Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060 м.Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “ 28 ” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Розбудова національної системи освіти в Україні, її докорінне реформування зумовлюють необхідність відтворення та розвитку інтелектуального і духовного потенціалу народу. Долю реформування і перебудови суспільства вирішує людина з притаманним їй світоглядом, рівнем освіти та культури, моральними установками й ідеалами, основа яких в значній мірі закладається в школі. Саме тому оновлення педагогічного процесу в сучасній школі визначає нові вимоги до створення внутрішніх передумов розвитку особистісної творчості в усіх сферах її життєдіяльності.
Сучасна освічена, висококультурна людина - це гуманна особистість. Гуманність - царина моралі, в якій любов до людей передбачає найскладніший вид творчості - творчості у виявленні милосердя, чуйності, доброти, емпатії, піклування і захисту, що базується на розумінні цінності й індивідуальності кожного, толерантному ставленні до людини будь-якої національності, соціального статусу, особистісних якостей.
У процесі виховання і стимулювання особистісної творчості старших підлітків у сфері гуманних стосунків і вчинків провідним напрямом є гуманізація змісту освіти, її методів і комплексу виховних заходів позакласної роботи. Педагогічні орієнтири виховання гуманної творчої особистості спрямовані на розвиток гуманних потреб, намагань у гуманних вчинках. Тільки в гуманному середовищі можна виховати творчу особистість, здатну вільно мислити, створювати інтелектуальні й моральні цінності, яких завжди потребує суспільство взагалі і школа зокрема.
Отже, особливої актуальності сьогодні набуває теза “Від людини освіченої - до людини гуманної”, що визначає відродження національної інтелігенції, відтворення й трансляцію культури і духовності в усій різноманітній шкільній життєдіяльності, забезпечення пріоритетності дитини, її морального та психічного здоровя в освітньому процесі.
Практичне розв’язання цих проблем пов’язане з подальшим розвитком у старших підлітків гуманної самосвідомості, творчої ініціативи у вияві вчинків гуманного змісту, самостійності, здатності орієнтуватися у світі духовних цінностей та складному оточуючому середовищі, уміння виявляти творчість у розумних гуманних рішеннях і нести відповідальність за свої вчинки, здійснювати самостійний вибір форм діяльності гуманного змісту і стилю поведінки у підлітковому віці.
Ряд наукових досліджень присвячено проблемам особистісної творчості та близьким до неї проблемам творчості в сфері моралі, виховання гуманності, життєтворчості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ У СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ ОСОБИСТІСНОЇ ТВОРЧОСТІ У ПОЗАКЛАСНІЙ РОБОТІ (гуманістичний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок