Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА РІЗНИХ МЕТОДІВ ОРТОПЕДИЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГЕНЕРАЛІЗОВАНИЙ ПАРОДОНТИТ ІІ ТА ІІІ СТУПЕНЯ ТЯЖКОСТІ

ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА РІЗНИХ МЕТОДІВ ОРТОПЕДИЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГЕНЕРАЛІЗОВАНИЙ ПАРОДОНТИТ ІІ ТА ІІІ СТУПЕНЯ ТЯЖКОСТІ

Назва:
ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА РІЗНИХ МЕТОДІВ ОРТОПЕДИЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГЕНЕРАЛІЗОВАНИЙ ПАРОДОНТИТ ІІ ТА ІІІ СТУПЕНЯ ТЯЖКОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,65 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
Ткаченко Ірина Михайлівна
УДК 616.314 – 089.28 + 616.31418 –002.4
ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА РІЗНИХ МЕТОДІВ ОРТОПЕДИЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГЕНЕРАЛІЗОВАНИЙ ПАРОДОНТИТ ІІ ТА ІІІ СТУПЕНЯ ТЯЖКОСТІ
14. 01. 22 - стоматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Полтава – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України (ректор - доктор медичних наук, професор В.М. Ждан).
Науковий керівник: - доктор медичних наук, професор Король Михайло Дмитрович, Українська медична стоматоло-гіч-на академія МОЗ України, завідувач кафедри пропедевтики ортопедичної стоматології та ортодонтії
Офіційні опоненти:
-
доктор медичних наук, професор Гризодуб Василь Іванович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри ортопедичної стоматології та ортодонтії;
-
доктор медичних наук, професор Ярова Світлана Павлівна, Донецький державний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, завідувачка кафедри загальної стоматології ФПО.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра ортопедичної стоматології.
Захист відбудеться “23” грудня 2003р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.601.01. при Українській медичній стоматологічній академії (36024, м.Полтава, вул. Шевченка, 23).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії за адресою: 36024, м.Полтава, вул. Шевченка, 23.
Автореферат розісланий “14” листопада 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дев’яткіна Т.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хвороби тканин пародонта займають значне місце серед стоматологічних захворювань, що обумовлено високою розповсюдженістю, складністю діагностики та іноді - відсутністю довгострокових позитивних результатів лікування (В.М. Балін 1995; Г.Н. Вишняк 1999; Ю.І. Силенко, 1999).
Розповсюдженість захворювань тканин пародонта в пацієнтів від 30 років та старших, які звернулися за стоматологічною допомогою, за даними деяких авторів, сягає до 80%, підвищуючись у пацієнтів старших вікових груп (А.М. Ковалевський, 1996; Т.І. Лемецька, 1998).
На сучасному етапі розвитку комплексне лікування хронічного генералізованого пародонтита різного ступеня тяжкості має багато варіантів, які поєднують у собі застосування найсучасніших фармацевтичних препаратів у сполуці з ортопедичними та хірургічними методами, що надалі дозволяє отримати добрий та стійкий результат.
При хронічному генералізованому пародонтиті ІІ та ІІІ ступеня тяжкості у тканинах пародонта виникає стан декомпенсації, який ускладнюється появою травматичних вузлів та травматичної артикуляції. Це змінює тактику лікування, що допомагає повернути жувальному апаратові акомодаційну спроможність та змінити артикуляційні та силові взаємовідносини між зубними рядами. Саме цьому вибір шинуючої конструкції залежно від ступеня тяжкості хвороби та проведеного протетичного лікування є фактором успіху комплексного лікування. За даними літератури не визначено показань до застосування шинуючих конструкцій залежно від стану тканин пародонта зубів, які шинуються, їхніх антагоністів, ступеня рухомості, топографії та величини дефекту зубного ряду, естетичних факторів.
Успіх лікування залежить від удалого поєднання ортопедичних та хірургічних методів і, зокрема, препаратів, які застосовуються для терапевтичного лікування генералізованого пародонтиту. Використання препаратів імунокорегуючої дії, за даними літератури - досить перспективний напрямок у лікуванні хвороб пародонта (Е.Ю. Нечай, 1990; Л.Ф. Сідельникова, 1999; В.Д. Шаповалова, Л.М. Михальова, 2002).
Ефективність лікувальних заходів та доцільність використання шинуючих конструкцій можна оцінити багатьма методами, які досить повно описані в літературних джерелах (Т.В. Нікітіна, 1982; Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА РІЗНИХ МЕТОДІВ ОРТОПЕДИЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГЕНЕРАЛІЗОВАНИЙ ПАРОДОНТИТ ІІ ТА ІІІ СТУПЕНЯ ТЯЖКОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок