Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ БАКТЕРІАЛЬНОЇ ТА ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ НА ПЕРЕБІГ ВАГІТНОСТІ ТА СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ

ВПЛИВ БАКТЕРІАЛЬНОЇ ТА ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ НА ПЕРЕБІГ ВАГІТНОСТІ ТА СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ

Назва:
ВПЛИВ БАКТЕРІАЛЬНОЇ ТА ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ НА ПЕРЕБІГ ВАГІТНОСТІ ТА СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,01 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПОКРИШКО СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 618.33/.36-06:616.9
ВПЛИВ БАКТЕРІАЛЬНОЇ ТА ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ НА ПЕРЕБІГ ВАГІТНОСТІ ТА СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ
14.01.01 – акушерство і гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків –2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Паращук Юрій Степанович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології № 2.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Щербакова Валентина Василівна, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології № 1;
доктор медичних наук, професор Чайка Володимир Кирилович, Донецький медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології факультету післядипломної освіти.
Провідна установа: Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (м. Київ), відділ патології вагітності та пологів.
Захист відбудеться 13 вересня 2001 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна 4)
Автореферат розісланий 8 серпня 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої
Вченої ради, доктор медичних наук, доцент О.П.Танько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема діагностики, прогнозування ускладнень і лікування жінок з інфекційними захворюваннями під час вагітності набула в останні роки великого медичного та соціального значення. Різноманітні інфекційні збудники негативно впливають на перебіг вагітності, пологів, стан фетоплацентарного комплексу та є однією з найбільш частих причин у розвитку перинатальних ускладнень. При цьому можуть спостерігатися ознаки переривання вагітності, що в багатьох випадках призводить до аборту або передчасних пологів, вади розвитку плоду. Інфекційні захворювання вагітної нерідко приводять до різних змін у плаценті, суттєво порушуючи її функцію, що в свою чергу, негативно впливає на стан плоду (Я.П. Сольський з співавт.,1990, В.І. Грищенко, 1996; В.К. Чайка, 1999).
У сучасній літературі приведені досить суперечливі факти відносно впливу деяких інфекційних агентів на перебіг вагітності, стан фетоплацентарного комплексу. Наприклад, неоднозначнo оцінюється роль GаrdnеrеlІа vаgіnаlіs. Одні автори вказують на здатність цього мікроорганізму викликати запальні процеси нижнього відділу геніталій, які по частоті переважають навіть кандидозні і трихомонадні кольпіти (Г.Л. Кочі, 1986). Інші автори вважають, що гарднерели не можуть бути причиною неспецифічного кольпіту, бо вони виявляються в піхві у 53 % здорових жінок (Маrtіus J. еt аl., 1988). Умовно-патогенні гриби роду Саndіdа також є частим етіологічним чинником у розвитку вагінітів під час вагітності (Fіguеrоа Dаmіаn R. еt аl., 1994; Smith N. еt а1., 1994). Згідно з даними літератури близько 30 % вагітних жінок страждає на кандидозний кольпіт (В.Л.Бичков, 1986). Однак деякі автори вважають що Саndida Аlbісаns є представником нормальної флори і може виявлятися у здорових жінок (К.Я. Соколова з співавт., 1985; І.В. Соловйова, 1987). Складність ще й у тому, що не існує прямого зв'язку між вірулентністю збудника та ступенем ураження плоду. Так, навіть безсимптомна материнська інфекція, викликана хламідіями, вірусами герпесу, може призвести до загибелі плоду (Е.К. Айламазян, 1995). В літературі наведені випадки інфікування новонароджених вірусом герпесу, які народилися у жінок без клінічних ознак цієї інфекції (Nеrurkаr L.S. еt а1., 1988).
На плід можуть впливати осередки запалення в респіраторних органах, сечовивідній системі та статевих органах (М.В. Федорова з співавт., 1986). Інфекційні захворювання вагітної негативно впливають на плід через безпосереднє проникнення збудника та токсичну дію на фетоплацентарний комплекс.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ БАКТЕРІАЛЬНОЇ ТА ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ НА ПЕРЕБІГ ВАГІТНОСТІ ТА СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок