Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Назва:
ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,54 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого
ХВАСЕНКО АНДРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 349.42
ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ
Спеціальність 12.00.06 - земельне право; аграрне право;
екологічне право; природоресурсове право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата юридичних наук
Харків — 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аграрного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор юридичних наук, професор
Статівка Анатолій Миколайович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого, професор кафедри
аграрного права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
Погрібний Олексій Олексійович,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри аграрного, земельного
та екологічного права,
член-кореспондент Академії правових наук України
доктор юридичних наук, доцент
Шульга Михайло Васильович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого, директор інституту
підвищення кваліфікації Національної юридичної
академії України імені Ярослава Мудрого,
член-кореспондент Академії правових наук України
Провідна установа —Інститут держави і права
НАН України імені В. М. Корецького, відділ
правових проблем аграрного, земельного та екологічного права
Захист відбудеться “16” грудня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (61024,
м. Харків, вул. Пушкінська, 77)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77)
Автореферат розісланий “16” листопада 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Особливістю даного дослідження є майже цілковита відсутність комплексних досліджень питань правового забезпечення розвитку і діяльності особистих селянських господарств в умовах ринкової економіки. Саме ці причини обумовили вибір теми даного дисертаційного дослідження.
Актуальність теми. На сучасному етапі переходу до ринкових аграр-них відносин відбувається відновлення інституту права приватної власності на землю і іншу нерухомість, встановлення рівноправності усіх форм власності і різних організаційно-правових форм господарюван-ня на землі, створення приватного сектору економіки в агропромис-ловому комплексі (АПК).
Конституція України остаточно закріпила право приватної власно-сті та її рівноправність серед інших форм власності.
Подальший розвиток аграрного законодавства пов’язаний з переведенням аграрної економіки на ринкові умови господарювання, з створенням стабільної нормативної бази розвитку і діяльності особистих селянських господарств (ОСГ), як приватного сектору економі-ки в АПК.
В своїй діяльності ОСГ використовують об’єкти приватної власності — землю, майно. Створення і функціонування ОСГ безпосередньо пов’язані із використанням земель сільськогосподавського призначення — як засобу виробництва для вирішення продовольчої проблеми.
В останні роки виробництво аграрної продукції в значній частині цих господарств набуває товарної спрямованності. Тому аграрною рефор-мою передбачено посилення цього сектора виробництва.
В зв’язку з цим прискорення процесу виділення землі в приватну влас-ність громадян для ведення особистого господарства дає позитивні результати. В особистих господарствах громадян збільшуються обсяги виробництва сільськогосподарської продукції. Їх діяльність в сучасних умовах компенсує спад виробництва окремих видів аграрної продукції у великих сільськогосподарських підприємствах, безробітним селянам забезпечує заробіток.
У зв’язку з цим особливої актуальності набула проблема правового забезпечення розвитку і діяльності особистих сельянських господарств. З’явилася потреба у виявленні та аналізі особливостей правової регламентації їх діяльності, у визначенні правового статусу особистого селянскького гос-подарства, його функцій, правового режиму об’єктів права власності громадян, що ведуть ці господарства, а також в аналізі відносин ОСГ з сільськогосподарськими та іншими підприємствами і організаціями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок