Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФЕСІЙНА ПРАВОСВІДОМІСТЬ І ПРАВОВА КУЛЬТУРА ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА МІЛІЦІЇ (ШЛЯХИ ФОРМУВАННЯ І УДОСКОНАЛЮВАННЯ)

ПРОФЕСІЙНА ПРАВОСВІДОМІСТЬ І ПРАВОВА КУЛЬТУРА ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА МІЛІЦІЇ (ШЛЯХИ ФОРМУВАННЯ І УДОСКОНАЛЮВАННЯ)

Назва:
ПРОФЕСІЙНА ПРАВОСВІДОМІСТЬ І ПРАВОВА КУЛЬТУРА ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА МІЛІЦІЇ (ШЛЯХИ ФОРМУВАННЯ І УДОСКОНАЛЮВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,98 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
МАКУШЕВ Петро Васильович
УДК 340.0+351.745.5
ПРОФЕСІЙНА ПРАВОСВІДОМІСТЬ І ПРАВОВА КУЛЬТУРА
ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА МІЛІЦІЇ
(ШЛЯХИ ФОРМУВАННЯ І УДОСКОНАЛЮВАННЯ)
Спеціальність 12.00.01
теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії держави та права Національної академії внутрішніх справ України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент
Олійник Анатолій Юхимович,
Національна академія внутрішніх
справ України, професор кафедри
загальноюридичних дисциплін, юридичного факультету
Офіційні опоненти: - доктор юридичних наук, професор
Козюбра Микола Іванович,
завідувач кафедри Національного університету
“Києво-Могилянська Академія” (м.Київ)
кандидат юридичних наук, доцент
Шмоткін Олексій Вікторович,
Національна академія служби безпеки України,
начальник кафедри теорії та історії держави і
права
Провідна установа - Національний університет внутрішніх справ
(м. Харків)
Захист відбудеться “ 6 ” травня 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.009.01 в Національній академії внутрішніх справ України, за адресою: м. Київ, Солом’янська площа,1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України за адресою: м. Київ, Солом’янська площа,1.
Автореферат розісланий “ 5 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
О.Б. Горова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасна Україна розвивається на конституційно визначених засадах демократичної, соціальної і правової держави. Проте така держава неможлива без правової культури більшості її громадян, а передусім працівників правоохоронних органів (зокрема, дільничних інспекторів міліції).
Досвід державного будівництва незалежної України свідчить, що без високого, на рівні світових стандартів, професіоналізму правоохоронців побудувати правову державу з розвинутою ринковою економікою практично неможливо.
Загальна постановка проблеми визначається необхідністю підвищення рівня професійної правосвідомості і правової культури працівників правоохоронної сфери (зокрема ОВС) як запоруки вирішення нагальних соціально-правових проблем.
Сьогодні є надзвичайна потреба у відповідній сучасним умовам життя ефективній системі правовиховного впливу, яка враховувала б усі особливості світогляду сучасного працівника органів внутрішніх справ, останні досягнення правознавства, психології, філософії і сформувала високу професійну правосвідомість та правову культуру дільничного інспектора міліції.
Проблема формування правосвідомості та правової культури особи (працівників органів внутрішніх справ), незважаючи на глибокі історичні корені, певну активізацію досліджень у цій галузі, в даний період залишається недостатньо розробленою в юридичній науці.
Перші вказівки на необхідність поважати закон зустрічаємо в працях Платона, Цицерона, римських юристів. Особливе місце посідає повага до права і закону у вчених епохи Просвітництва та буржуазних революцій, у працях Канта і Гегеля. Увагу культурному вихованню приділяли українські філософи, правознавці і політичні діячі – Т.Шевченко, М.Драгоманов, В.Винниченко, М.Грушевський, Б.Кістяківський. Над визначенням правосвідомості та правової культури працювали правознавці радянського періоду – М.Матузов, М.Козюбра, В.Сальников, В.Копєйчиков, А.Міцкевич та ін.
У сучасній Україні увага науковців зосереджена на проблемі правового виховання громадян, в т.ч. працівників ОВС, на подоланні правового нігілізму та визначення пріоритетних методів та засобів правовиховного впливу.
Отже, існує потреба і набуває принципового значення системне вивчення шляхів формування і вдосконалення професійної правосвідомості та правової культури дільничного інспектора міліції. Таке дослідження дає можливість узагальнити як досягнення сучасного наукового знання, передусім, правознавства, так і набутий досвід (позитивний і негативний) органів внутрішніх справ щодо використання найефективніших форм і методів цієї правозастосовчої справи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНА ПРАВОСВІДОМІСТЬ І ПРАВОВА КУЛЬТУРА ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА МІЛІЦІЇ (ШЛЯХИ ФОРМУВАННЯ І УДОСКОНАЛЮВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок