Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РНК-ЗВ’ЯЗУВАЛЬНА АКТИВНІСТЬ БІЛКА ОБОЛОНКИ ВІРУСУ МОЗАЇКИ ЛЮЦЕРНИ В ТРИГІБРИДНІЙ СИСТЕМІ SACCHAROMYCES CEREVISIAE

РНК-ЗВ’ЯЗУВАЛЬНА АКТИВНІСТЬ БІЛКА ОБОЛОНКИ ВІРУСУ МОЗАЇКИ ЛЮЦЕРНИ В ТРИГІБРИДНІЙ СИСТЕМІ SACCHAROMYCES CEREVISIAE

Назва:
РНК-ЗВ’ЯЗУВАЛЬНА АКТИВНІСТЬ БІЛКА ОБОЛОНКИ ВІРУСУ МОЗАЇКИ ЛЮЦЕРНИ В ТРИГІБРИДНІЙ СИСТЕМІ SACCHAROMYCES CEREVISIAE
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,23 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна
Спиридонов Владислав Геннадійович
УДК 577.217
РНК-ЗВ’ЯЗУВАЛЬНА АКТИВНІСТЬ БІЛКА ОБОЛОНКИ ВІРУСУ МОЗАЇКИ ЛЮЦЕРНИ В ТРИГІБРИДНІЙ СИСТЕМІ SACCHAROMYCES CEREVISIAE
03.00.04 – біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник - кандидат біологічних наук, доцент
Мельничук Максим Дмитрович,
завідувач кафедри фізіології рослин, вірусології та
біотехнології Національного аграрного університету.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Матишевська Ольга Павлівна,
професор кафедри біохімії Київського національного
університету імені Тараса Шевченка;
доктор біологічних наук, професор
Радавський Юрій Леонідович,
завідувач відділу структури та функції білків та
пептидів Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії
НАН України.
Провідна установа - Інститут молекулярної біології та генетики
НАН України, відділ структури та функції
нуклеїнових кислот.
Захист відбудеться “21” червня 2004 р. О 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.240.01 в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України за адресою: 01601, м. Київ-30, вул. Леонтовича, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біохімії
ім. О.В. Палладіна НАН України за адресою: м. Київ, вул. Леонтовича, 9.
Автореферат розісланий “17” травня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук _________________ Кірсенко О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
РНК-білкові взаємодії відіграють важливу роль у біологічних процесах клітини. Молекула РНК структурно різноманітніша, ніж ДНК, та виконує значну кількість функцій. В клітині РНК функціонує в комплексі з білковими факторами. Відомо, що білки, які зв’язуються з РНК, стабілізують та захищають її, транспортують РНК у різні компартменти клітини. Слід відзначити важливу роль білків, які зв’язуються з РНК, у регуляції активності генів, тому що саме вони беруть участь в альтернативному сплайсінгу мРНК, виборі сайтів поліаденілювання, корекції РНК і пошуку сайтів ініціації та термінації трансляції [Lewin, 1997].
Деякі РНК-вмісні віруси, такі як ВІЛ і пікорнавіруси, використовують специфічні РНК-білкові взаємодії для регуляції інфекційності та реплікації вірусної РНК. Тому знання про ці специфічні взаємодії використовують для розробки ліків нового покоління [Karn, 1995].
Біохімічні методи, які використовують для виявлення та аналізу РНК-білкових взаємодій, такі як футпринт аналіз, нативний електрофорез РНК-білкових комплексів (EMSA) тощо, дозволяють вивчати ці взаємодії в умовах in vitro. Ці методи відносно складні, мають лімітовані можливості, які обумовлюються штучним середовищем виконання, крім того більшість з них потребують використання радіоактивних сполук [Sambrook, 2000].
Більш ефективно РНК-білкові взаємодії можна вивчати в умовах in vivo, за допомогою тригібридної системи Saccharomyces cerevisiae, яка дозволяє не тільки аналізувати РНК-зв’язувальні властивості деяких білків, але також відкриває можливість ідентифікувати нові, що при скринінгу експресуючих кДНК бібліотек взаємодіють зі специфічною РНК-принадою [Bernstein, 2002].
До РНК-вмісних вірусів належить більшість рослинних вірусів. Знання, набуті при вивченні біохімії фітовірусів, використовують для розробки стратегій захисту сільськогосподарських видів рослин від вірусних хвороб [Бойко, 1990]. При цьому надзвичайно актуальним є питання створення трансгенних рослин, стійких до більшості контагіозних фітовірусів [Мельничук, 2000]. Серед таких рослин найпоширеніші, так звані, СР-трансгенні рослини (від англ. Coat protein – білок оболонки). Такі СР-рослини експресують білок оболонки специфічного вірусу, при цьому спостерігається зниження симптомів вірусного захворювання. На сьогодні немає чіткої відповіді на питання, яким чином ці трансгенні рослини набувають ознак резистентності [Sturtevant, 1993].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РНК-ЗВ’ЯЗУВАЛЬНА АКТИВНІСТЬ БІЛКА ОБОЛОНКИ ВІРУСУ МОЗАЇКИ ЛЮЦЕРНИ В ТРИГІБРИДНІЙ СИСТЕМІ SACCHAROMYCES CEREVISIAE

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок