Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Побудова та аналіз математичних моделей оптимальної організації та доступу до інформації великих баз даних

Побудова та аналіз математичних моделей оптимальної організації та доступу до інформації великих баз даних

Назва:
Побудова та аналіз математичних моделей оптимальної організації та доступу до інформації великих баз даних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,96 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний університет “Львівська політехніка”
Дороцька Христина Степанівна
УДК 519.68
Побудова та аналіз математичних моделей оптимальної організації та доступу до інформації великих баз даних
01.05.02 – Математичне моделювання
та обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
Доктор фізико-математичних наук, професор
Цегелик Григорій Григорович,
завідувач кафедри обчислювальної математики Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Яцимірський Михайло Миколайович,
доцент кафедри ЕОМ національного університету «Львівська політехніка».
Доктор технічних наук, доцент
Сеньківський Всеволод Миколайович,
завідувач кафедри прикладної математики та комп'ютерних інформаційних систем Української академії друкарства (м.Львів).
Провідна установа:
Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Державного комітету зв'язку та інформатизації і НАН України (м.Львів).
Захист відбудеться 29 червня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.05 у національному університеті “Львівська політехніка” (79646, Львів-13, вул.С.Бандери, 12, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці національного університету Львівська політехніка (79013, Львів, вул.Професорська, 1)
Автореферат розісланий 29 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Ткаченко С.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Можливість оперативного використання нагромаджених людством знань в найбільш важливих сферах державної, суспільної, виробничої та управлінської діяльності є одним із важливих факторів забезпечення національних інтересів. Стан розвитку національних інформаційних ресурсів і засобів їх активізації визначає потенційні можливості успішного розвитку держави, забезпечення її національних інтересів.
Інформаційні системи, які використовуються сьогодні у всіх галузях економіки дуже часто мають своїм завданням роботу в режимі реального або мінімального масштабів часу та все частіше стикаються з проблемою швидкодії. Це спричинено як зростанням обсягу інформації в базах даних, так і все зростаючою тенденцією до застосувань систем розподілених та паралельних баз даних, що використовують інформацію, яка міститься у вузлах локальних обчислювальних мереж. Якщо врахувати що системи такого типу працюють з величезними об'ємами інформації, то порівняно із існуючим сьогодні, час доступу до даних як звичайних, так і розподілених та паралельних баз даних має бути зменшеним в сотні і тисячі разів.
На сьогоднішньому етапі можна помітити два шляхи до розв'язання поставленої задачі: удосконалення технічної бази обчислювальних систем і підвищення їх продуктивності; удосконалення інформаційних технологій.
Розвиток першого напрямку привів до створення обчислювальних систем, технічною базою яких стали однопроцесорні та багатопроцесорні ЕОМ, спеціалізовані процесори, машини баз даних і баз знань, мережі ЕОМ, систем розподілених та паралельних баз даних, що стають домінуючими інструментами для створення програм інтенсивної обробки даних.
Дослідження по другому напрямку спричинились до потреби розв'язання проблем оптимальної організації та пошуку інформації в базах даних і базах знань, що становлять інформаційне ядро обчислювальних систем. Використання складного математичного аналізу великих баз даних стає ядром нового напрямку в області побудови інформаційних систем.
Дана дисертаційна робота присвячена розв'язанню проблеми оптимальної організації та пошуку інформації в базах даних і базах знань, і є продовженням досліджень, розпочатих науковим керівником Г.Г. Цегеликом. В ній розглядається побудова та аналіз математичних моделей оптимальної організації та пошуку інформації в послідовних, одно- та багаторівневих індексно-послідовних файлах в залежності від вибраного варіанту пошуку записів та розподілу ймовірностей звертання до них.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Побудова та аналіз математичних моделей оптимальної організації та доступу до інформації великих баз даних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок