Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНА ПОЛІТИКА ФРН (НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА НАДНАЦІОНАЛЬНИЙ РІВНІ ФОРМУВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЇ)

ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНА ПОЛІТИКА ФРН (НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА НАДНАЦІОНАЛЬНИЙ РІВНІ ФОРМУВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЇ)

Назва:
ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНА ПОЛІТИКА ФРН (НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА НАДНАЦІОНАЛЬНИЙ РІВНІ ФОРМУВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,65 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ
 
САДУЛА ЛЮБОМИРА МИКОЛАЇВНА
УДК 339.54(430)
 
ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНА ПОЛІТИКА ФРН
(НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА НАДНАЦІОНАЛЬНИЙ РІВНІ
ФОРМУВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЇ)
Спеціальність: 08.05.01 – світове господарство і
міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ ДИСЕРТАЦІЇ
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних економічних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Писаренко Світлана Марківна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, професор кафедри
міжнародних економічних відносин
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Юхименко Володимир Васильович,
Київський національний торговельно-
економічний університет,
професор кафедри менеджменту
зовнішньоекономічної діяльності
кандидат економічних наук, доцент
Яремко Лариса Адольфівна,
Львівська комерційна академія,
доцент кафедри міжнародних
економічних відносин
 
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра міжнародної економіки
Захист відбудеться “ 19 ” жовтня 2006 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 28.847.01 в Українській академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки за адресою: 01042, м. Київ-42, вул. Чигоріна, 57-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української академії зовнішньої торгівлі за адресою: 01042 м. Київ-42, вул. Чигоріна, 57.
Автореферат розіслано “ 12 ” вересня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М. Стукач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Високі темпи зростання обсягів зовнішньої торгівлі у другій половині ХХ ст. сприяли зростанню її ролі й розширенню впливу як у світовій економіці, так і на національних ринках окремих держав. Однією з провідних країн світу є Федеративна Республіка Німеччина (ФРН), яка посідає друге місце в світі за обсягами зовнішньої торгівлі. Серед усіх великих країн з розвиненою ринковою економікою ФРН була і залишається найбільш глибоко інтегрованою у світову торгівлю: тоді як частка експорту у ВНП коливається для США в межах 10 %, то у ФРН вона часто перевищувала 30 %. Саме ФРН стала прототипом створення відомої теорії “нової торгової держави”, розробленої Р. Розекранцом. Завдяки ефективній зовнішньоторговельній політиці та активній участі в процесах європейської інтеграції в другій половині ХХ ст. ФРН досягла значних успіхів у побудові соціально орієнтованої ринкової економіки, створивши тим самим своєрідний феномен – “німецьке економічне диво”.
ФРН є одним із найбільших торговельних партнерів України, зовнішньоторговельні відносини з яким активно розвиваються і, безумовно, розширюватимуться у майбутньому. Вона також є одним із економічних лідерів світу, “локомотивом” розвитку ЄС, курс на вступ до якого декларує Україна. Тому досвід ФРН у формуванні та реалізації національної зовнішньоторговельної політики, участь у виробленні спільної зовнішньоторговельної політики ЄС є позитивним прикладом для побудови ефективної зовнішньоторговельної політики України.
Вивчення особливостей формування та розвитку зовнішньоторговельної політики ФРН, як і ЄС загалом, дає змогу визначити та зрозуміти її основні засади і тенденції, а також виробити зовнішньоторговельну стратегію України у відносинах із ними.
Обрана тема, попри свою актуальність для вітчизняної науки, дотепер не була об’єктом комплексного вивчення українських учених. В українській економічній науці дослідження цієї проблеми має фрагментарний характер і спрямоване здебільшого на розкриття теоретичних засад зовнішньоекономічної та зовнішньоторговельної політики.
Вагомий внесок у вироблення теоретичних проблем міжнародної торгівлі та питань розвитку національної економіки і, зокрема, зовнішньої торгівлі зробили праці українських учених О. Білоруса, І. Бураковського, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНА ПОЛІТИКА ФРН (НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА НАДНАЦІОНАЛЬНИЙ РІВНІ ФОРМУВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок