Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ В КОНТЕКСТІ ДЕРЖАВНО-ЦЕРКОВНИХ ВІДНОСИН

ФУНКЦІОНУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ В КОНТЕКСТІ ДЕРЖАВНО-ЦЕРКОВНИХ ВІДНОСИН

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ В КОНТЕКСТІ ДЕРЖАВНО-ЦЕРКОВНИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,50 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ІНСТИТУТ ФІЛОСOФІЇ
ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ВОЛИНЕЦЬ ОКСАНА ОЛЕКСІЇВНА
УДК:261.7(477)
ФУНКЦІОНУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ
В КОНТЕКСТІ ДЕРЖАВНО-ЦЕРКОВНИХ ВІДНОСИН
Спеціальність 09.00.11. – релігієзнавство
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – | ГЕТЬМАНЧУК Микола Петрович, кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри політології Національного університету “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти – | ЧЕРНІЙ Анатолій Михайлович, доктор філософських наук, професор, заступник директора Природничо-гуманітарного інституту Національного аграрного університету (м. Київ)
ГОЛОВАЩЕНКО Сергій Іванович, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету „Києво-Могилянська Академія” (м. Київ)
Провідна установа – | Львівський Національний університет імені Івана Франка, кафедра теорії та історії культури філософського факультету

Захист відбудеться “16” травня 2003 року о “14” год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26. 161. 03 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська,4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001,Київ, вул. Трьохсвятительська, 4)
Автореферат розісланий “14” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Бучма О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного дослідження. Актуальність обраної теми обумовлена виходом Української Греко-Католицької Церкви (далі УГКЦ) з підпілля та її активним входженням в суспільство, що стало можливим в умовах незалежності української держави. Особливо актуальним постає питання необхідності налагодження адекватних стосунків між державою та УГКЦ, що, в свою чергу, забезпечить участь УГКЦ в етнонаціональному, релігійному та духовному розвитку українського народу. Тому, як на сьогодні, важливим завданням є переосмислення місця і ролі УГКЦ в етнонаціональних та державотворчих процесах .
Демократичні процеси, які розгортаються в умовах творення української державності, коли значно зросла інтенсивність етнонаціональних і релігійних рухів, посилили взаємозв’язок етносу і релігії. Ідеологічний плюралізм, що прийшов на зміну тоталітарній антирелігійній ідеології, започаткував у свідомості народу принципово нове ставлення до релігії, яка поступово наповнювалась національним змістом.
Сучасні етносоціальні процеси суттєво впливають на відродження релігії, яке можна розглядати у двох аспектах, а саме: інтенсивному, який характеризується поглибленням релігійності населення, омолодженням контингенту віруючих, збільшенням питомої ваги останніх у загальному числі населення України, та екстенсивному, для якого характерним є зростання церковної мережі, розбудова релігійних структур, збільшення кількості духовних навчальних закладів, монастирів та ін.
Як національне, так і релігійно-духовне відродження в Україні натрапило на чимало перешкод, серед яких були небажання владних структур проводити демократичне реформування суспільства та неготовність частини населення сприйняти та підтримати кардинальні суспільно-політичні зміни. За таких умов національно-духовне відродження мало як позитивні, так і негативні наслідки. У політичній сфері негативи проявляються у екстремізмі, сепаратизмі, конфліктності; у релігійній ділянці – у проповіді конфесійної винятковості, міжконфесійних конфліктах, поширенні деяких релігійних новоутворень деструктивного характеру, тощо. Як одні, так і інші руйнують суспільну мораль, загрожують стабільності та безпеці держави.
Складний та суперечливий характер вищезгаданих процесів вимагає серйозного переосмислення, комплексного і глибокого аналізу всіх факторів і тенденцій їх розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ В КОНТЕКСТІ ДЕРЖАВНО-ЦЕРКОВНИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок