Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕМОЦІЙНІ ТА ПСИХОСОЦІАЛЬНІ ЧИННИКИ СТАВЛЕННЯ ДО ЗДОРОВ’Я

ЕМОЦІЙНІ ТА ПСИХОСОЦІАЛЬНІ ЧИННИКИ СТАВЛЕННЯ ДО ЗДОРОВ’Я

Назва:
ЕМОЦІЙНІ ТА ПСИХОСОЦІАЛЬНІ ЧИННИКИ СТАВЛЕННЯ ДО ЗДОРОВ’Я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,59 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г.С.КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
БАШМАКОВА ОЛЕНА ВЛАДИСЛАВІВНА
УДК 159.942:159.96:316.6:312.6
ЕМОЦІЙНІ ТА ПСИХОСОЦІАЛЬНІ ЧИННИКИ
СТАВЛЕННЯ ДО ЗДОРОВ’Я
19.00.01 - Загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Єршова-Бабенко Ірина Вікторівна,
Одеський державний медичний університет,
завідувачка кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук
Кокун Олег Матвійович,
Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України (м. Київ),
завідуючий лабораторією вікової психофізіології
кандидат психологічних наук
Рождественський Андрій Юрійович,
Національна академія служби безпеки України (м. Київ), доцент
Провідна установа: Харківський національний університет
ім. В. Н. Каразіна, кафедра психології
Захист відбудеться 23 січня 2007 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ – 33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий 22 грудня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження визначається необхідністю пошуку шляхів виходу з кризи фізичного, морального і психічного здоров'я населення України, що охопила багато сторін життя українського суспільства, та виражається в катастрофічному зменшенні чисельності здорового населення, зростанні частоти і тяжкості соціально залежних і професійно обумовлених дефектів здоров'я, різкому збільшенні кількості людей, що мають численні прояви дезадаптації, зростанні в структурі захворюваності і смертності населення долі хронічних неінфекційних хвороб, які залежать в першу чергу від поведінкових чинників ризику, стилю життя (С.М.Павлова, Н.В.Панiна, І.Н.Протасенко, А.В.Решетников).
За даними ВООЗ, здоров'я людини на 70-80% визначається її власним ставленням до здоров'я та відповідною поведінкою. Таким чином, найважливіша роль в зберіганні і формуванні здоров'я належить самій людині, її способу життя, цінностям, установкам, ступеню гармонізації її внутрішнього світу і стосунків з оточенням, а суб'єктивне ставлення людини до свого здоров'я і здорового способу життя є, як важливим чинником регуляції її здоров'я, так і джерелом зміни її поведінки стосовно здоров'я (Г.А.Апанасенко, І.І.Брехман, Ф.Ю.Василюк, К.В.Дінейка, В.П.Казначеєв, В.А.Ліщук, Ю.В.Шленов і ін.). Разом з тим, проблема психологічної діагностики і корекції суб'єктивного ставлення людини до свого здоров'я та особливостей локусу контролю стосовно здоров’я залишається малодослідженою.
Головною підставою для дослідження ставлень, зокрема – ставлення до здоров’я, а також факторів, які впливають на його формування, є надія, що це дозволить передбачати майбутню поведінку людини та впливати на неї (I.Ajzen, J.Cacioppo, S.Fishbein, G.R.Norman, R.Petty, та ін.). У зв’язку із специфічністю ставлення до здоров’я як об’єкта наукового дослідження, ця проблема набуває міждисциплінарного характеру, а теоретичні та практичні дослідження окремих аспектів цього феномену проводяться в різних галузях сучасної науки: у сфері соціальної медицини і валеології (В.І.Белов, А.П.Берсенева, І.І.Брехман, В.С.Волков, В.П.Казначєєв, А.М.Калініна, І.Б.Назарова, Л.В.Чазова, Е.Чарлтон і ін.); соціології (В.Дж.Браун, О.С.Васильєва, Е.В.Журавльова, А.В.Решетников, Н.Л.Русинова, M.Blaxter, P.E.S.Freund, M.B.McGuire і ін.); медичної психології (І.В.Єфімова, М.С.Лебединський, В.М.Мясищев, Н.А.Кирилова, О.С.Копіна, О.К.Труфанова, D.S.Sobel і ін.).
Деякі дослідники, переважно зарубіжні, визнаючи важливість ставлення до здоров’я як феномену, який опосередковує реалізацію “здорової” чи, навпаки, ризикової поведінки, вивчали окремі психологічні та соціальні чинники, які впливають на таку поведінку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕМОЦІЙНІ ТА ПСИХОСОЦІАЛЬНІ ЧИННИКИ СТАВЛЕННЯ ДО ЗДОРОВ’Я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок