Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення політичного лідерства управлінської еліти в СУСПІЛЬСТВІ перехідного періоду

Становлення політичного лідерства управлінської еліти в СУСПІЛЬСТВІ перехідного періоду

Назва:
Становлення політичного лідерства управлінської еліти в СУСПІЛЬСТВІ перехідного періоду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Логвиненко Олексій Степанович
УДК 32.01:35.075 (048)
Становлення політичного лідерства
управлінської еліти в СУСПІЛЬСТВІ перехідного періоду
Спеціальність 23.00.02 – Політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2004
Дисертацією
є рукопис.
Робота виконана
на кафедрі філософії і політології Національного університету внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України.
Науковий керівник:
Доктор соціологічних наук, професор,
Соболєв Василь Олександрович,
Національний університет внутрішніх справ, начальник науково-дослідної лабораторії
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук,
Пахарєв Анатолій Дмитрович
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України, головний науковий співробітник
кандидат філософських наук,
Здіорук Сергій Іванович
Національний інститут стратегічних досліджень
при Президентові України, старший науковий співробітник
Провідна
установа: Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти та науки України, кафедра політології
Захист відбудеться “28” вересня 2004 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Кутузова, , кімн. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України (м.Київ, вул.Кутузова, 8, кім.218).
Автореферат розісланий “18” серпня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор політичних наук Ю.А.Левенець


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Проблема політичного лідерства управлінської еліти викликає дослідницький інтерес за кількома підставами.
Перш за все, вона є нагальною практичною проблемою нашого часу. Її актуальність визначається соціально-політичною ситуацією перехідного періоду в Україні, головною ознакою якого є характер і динаміка взаємовідносин у парадигмі “народ і влада”. Політики та політологи констатують значне дистанціювання між населенням і владою, де остання інституціонально та у свідомості громадян уособлюється саме управлінською елітою державного та регіонального рівнів.
Разом із тим, на тлі драматичних висновків про кризу влади склався значний дефіцит конструктивних підходів чи пропозицій щодо конкретних шляхів скорочення розриву громадсько-владних відносин, що стає актуальним завданням політологічної науки.
Найбільш ефективним, історично виваженим і обґрунтованим видом суспільної діяльності політичного лідера, еліти є політичне лідерство.
Роль і суспільна функція політичного лідерства особливо широко вивчається й аналізується в перехідні моменти розвитку суспільства. Ріст дослідницького інтересу до даної проблеми не тільки в політології, але й у філософії, соціології, психології, правознавстві і науках про керування свідчить про те, що в періоди фундаментальних трансформацій у суспільстві і державі роль політичного лідерства стає винятково важливою, оскільки саме від його ефективності у великій мірі залежить якість відповідей на виклики, визначені часом. Таким викликом для України є побудова суспільства з розвинутою демократією, що є необхідною умовою для здійснення Європейського вибору, проголошеного нашою державою.
За науковою традицією, що склалася у політології, у разі дослідження політичного лідерства, його звичним об’єктом є певна когорта політичних лідерів, видатних політичних діячів історії або сучасності. При цьому феномен лідерства нібито автоматично стає атрибутивною якістю політичного лідера, а не таким рівнем політичної діяльності, якого ще треба досягнути. Такий інституціонально-феноменалістський підхід до розуміння політичного лідерства значно обмежує його політологічний зміст як поняття, що розвивається, має власну структуру та динаміку.
Останнє вимагає теоретично поширити розуміння про об’єкт лідерства від одноосібних політичних лідерів до таких соціально-політичних угруповань як політичні еліти, тим більше, що у сучасній громадській свідомості уявлення про “владу” практично об’єднало лідерів і еліту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Становлення політичного лідерства управлінської еліти в СУСПІЛЬСТВІ перехідного періоду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок