Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИЧНА ПРОЗА Ю.ТРИФОНОВА: КОНЦЕПЦІЯ ІСТОРИЗМУ, ЖАНРОВА СПЕЦИФІКА, ТРАДИЦІЇ І НОВАТОРСТВО

ІСТОРИЧНА ПРОЗА Ю.ТРИФОНОВА: КОНЦЕПЦІЯ ІСТОРИЗМУ, ЖАНРОВА СПЕЦИФІКА, ТРАДИЦІЇ І НОВАТОРСТВО

Назва:
ІСТОРИЧНА ПРОЗА Ю.ТРИФОНОВА: КОНЦЕПЦІЯ ІСТОРИЗМУ, ЖАНРОВА СПЕЦИФІКА, ТРАДИЦІЇ І НОВАТОРСТВО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,64 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дніпропетровський національний університет
МУРАВІН ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК: 882Т-3.091
ІСТОРИЧНА ПРОЗА Ю.ТРИФОНОВА:
КОНЦЕПЦІЯ ІСТОРИЗМУ, ЖАНРОВА СПЕЦИФІКА,
ТРАДИЦІЇ І НОВАТОРСТВО
Спеціальність 10.01.01 – російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі зарубіжної літератури Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Тихомиров Володимир Миколайович,
завідувач кафедри зарубіжної літератури
Запорізького державного університету
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Чорний Ігор Віталійович,
професор кафедри українознавства
Харківського університету
внутрішніх справ МВС України
кандидат філологічних наук, доцент
Родний Олег Володимирович,
доцент кафедри російської літератури
Дніпропетровського національного
університету
Провідна установа: Таврійський національний університет
ім. В.І.Вернадського,
кафедра російської літератури
Захист відбудеться 22 січня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.08.051.12 при Дніпропетровському національному університеті (49025, м. Дніпропетровськ, вул. Гагаріна, 72, аудиторія 804).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49025, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розіслано “21“ грудня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Глушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Серед найхарактерніших особливостей російської літератури другої половини ХХ століття виділяються розширення творчих напрямків, поглиблення соціально-психологічного аналізу, посилення філософської думки, естетичної вибагливості. Художнє осягнення життя виявилося в широчіні і сміливості творчих пошуків: виборі художніх вирішень, у різноманітності стилів і жанрів, у боротьбі проти схематизму, примітивізму, літературної сірості. Літературний процес цього періоду став своєрідним відображенням складних і часом драматичних подій у житті суспільства, спроб рятування від розповсюджених у 40-50-і роки штучної романтизації, одноманітної “життєподібності” та безконфліктності, пошуків опори в повчальних історичних аналогіях, загальнолюдських цінностях. І все ж тотальна ідеологізація літератури, рамки соціалістичного реалізму і надалі сковували творчі задуми і втілення, процеси оновлення були непослідовні, часткові.
Якщо врахувати вкрай несприятливі умови для розвитку художньої творчості (пильний контроль критики і “громадськості” за “ідейністю”, “партійністю” кожного письменника, сувора регламентація “магістральних” і “немагістральних” тем, інерція художньої думки, поява довгого ряду кон`юнктурних творів, пройнятих фальшивим “життєствердним пафосом”, націлених на відображення дійсності “в світлі” чергових партійних рішень), то узагальнено можна вважати, що російська література вийшла з повоєнного десятиліття з не найбільшими можливими втратами, зберегла певні резерви для поступу і розвитку.
Складним і суперечливим явищем стало шістдесятництво. Перш за все воно було опозиційним щодо офіційної ідеології і характерної для тоталітарного режиму двоїстої моралі. У творчості шістдесятників містились художні розвінчання негативів у соціалістичному суспільстві. Велика когорта письменників перш за все творчо реабілітувала живу людину у всій своїй складній подібності. З нею повертається й ідея справжнього, не кон`юнктурного гуманізму, віра у вершини людського духу, людської краси і досконалості. А ще – неприйняття фальші, демагогії, оказенювання людських стосунків і літератури.
Із шістдесятництвом як літературним явищем ХХ століття своїми джерелами художньої думки про особу і народ, народ та історію, соціальні і моральні уроки минулого, моделями їх вираження зв`язані твори Ю.Трифонова. Можливість побачити сучасне крізь призму історії все частіше бентежила письменника і в 70-ті роки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІСТОРИЧНА ПРОЗА Ю.ТРИФОНОВА: КОНЦЕПЦІЯ ІСТОРИЗМУ, ЖАНРОВА СПЕЦИФІКА, ТРАДИЦІЇ І НОВАТОРСТВО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок