Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЕТНОГРАФІЧНИХ ЧИННИКІВ НА АРХІТЕКТУРНУ ОРГАНІЗАЦІЮ РЕКРЕАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ ГУЦУЛЬЩИНИ (на прикладі Косівського, Верховинського та Надвірнянського районів Івано-Франківської області).

ВПЛИВ ЕТНОГРАФІЧНИХ ЧИННИКІВ НА АРХІТЕКТУРНУ ОРГАНІЗАЦІЮ РЕКРЕАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ ГУЦУЛЬЩИНИ (на прикладі Косівського, Верховинського та Надвірнянського районів Івано-Франківської області).

Назва:
ВПЛИВ ЕТНОГРАФІЧНИХ ЧИННИКІВ НА АРХІТЕКТУРНУ ОРГАНІЗАЦІЮ РЕКРЕАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ ГУЦУЛЬЩИНИ (на прикладі Косівського, Верховинського та Надвірнянського районів Івано-Франківської області).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,45 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “
ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Юрчишин
Галина Миколаївна
УДК 711,455;711,558.
ВПЛИВ ЕТНОГРАФІЧНИХ ЧИННИКІВ
НА АРХІТЕКТУРНУ ОРГАНІЗАЦІЮ
РЕКРЕАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ ГУЦУЛЬЩИНИ
(на прикладі Косівського, Верховинського
та Надвірнянського районів Івано-Франківської
області).
18.00.01 – “Теорія архітектури та реставрація пам’яток
архітектури”
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів-2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України
Науковий - доктор технічних наук, професор
керівник Габрель Микола Михайлович, професор кафедри містобудування Національного університету “Львівська політехніка”
Офіційні - доктор архітектури, професор
опоненти Панченко Тамара Федотівна, заступник директора з наукової роботи державного підприємства науково- дослідного і проектного містобудування (м.Київ);
- кандидат архітектури
Дида Ірина Андріївна, доцент кафедри дизайну та
основ архітектури Національного університету
“Львівська політехніка”
Провідна Київський національний університет будівництва і
установа – архітектури Міністерства освіти і науки України
кафедра основ архітектури і архітектурного
проектування, (м.Київ)
Захист відбудеться “19” жовтня 2006 р. о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К 35.052.11 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул.С.Бандери,12, ауд.226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул.Професорська,1)
Автореферат розісланий “15” вересня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
к. арх., професор Петришин Г.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із головних завдань розвитку України та її регіонів є обґрунтування заходів зі створення повноцінного середовища життя і діяльності народу, забезпечення громадянам гарантованих державою стандартів, незалежно від місця їх проживання. Ці вимоги сформульовані в Конституції та законах України, національних та регіональних програмах розвитку держави. Особливо гостро і складно вирішуються ці питання в сільських населених пунктах гірської та передгірської зон західного регіону України у зв’язку зі специфічними умовами сільського розселення, низьким рівнем бюджетного забезпечення територіальних громад та несистемністю соціально-економічних трансформацій.
Вирішальним чинником функціонування багатьох населених пунктів цієї зони стає рекреаційний потенціал території. Закономірним є високий інтерес учених і практиків до теоретичних, методологічних та практичних питань розвитку рекреації в Українських Карпатах, вирішення завдань збереження природи та історико-культурної спадщини, вдосконалення рекреаційного будівництва в регіоні. Недостатньо уваги приділяється новим видам рекреації, розробці методичних підходів до архітектурної організації рекреаційного простору в нових соціально-економічних умовах. Це призводить до суттєвого зниження ефективності програм з розвитку рекреації в регіоні, непридатності використання наявних підходів у нових умовах.
В Карпатському регіоні України склалася і продовжується концентрація масивних рекреаційних об’єктів з усіма характерними для них проблемами формування та функціонування – існує потреба принципово реформувати та підвищити ефективність використання рекреаційного освоєння територій; повернути до життя залишені рекреаційні об’єкти; узгодити розвиток нових форм рекреації з перспективним розвитком регіону загалом та його окремих територій. Гостро постала потреба розробки раціональних шляхів архітектурної організації рекреації, урахування унікальних відмінностей та особливостей Карпатського регіону. Висока історико-культурна та природно-ландшафтна унікальність Гуцульщини, домінування економічних інтересів та ігнорування традицій в практиці рекреаційного будівництва, недостатність дослідження етнографічних чинників в організації рекреаційного простору і визначають актуальність даного дослідження та його мету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ЕТНОГРАФІЧНИХ ЧИННИКІВ НА АРХІТЕКТУРНУ ОРГАНІЗАЦІЮ РЕКРЕАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ ГУЦУЛЬЩИНИ (на прикладі Косівського, Верховинського та Надвірнянського районів Івано-Франківської області).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок