Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕРНЕТ-ПРЕДСТАВНИЦТВО ЯК КОМУНІКАТИВНИЙ РЕСУРС ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ

ІНТЕРНЕТ-ПРЕДСТАВНИЦТВО ЯК КОМУНІКАТИВНИЙ РЕСУРС ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ

Назва:
ІНТЕРНЕТ-ПРЕДСТАВНИЦТВО ЯК КОМУНІКАТИВНИЙ РЕСУРС ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,40 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
Коритнікова Надія Володимирівна
УДК [316:774:004.738.5]:351
ІНТЕРНЕТ-ПРЕДСТАВНИЦТВО ЯК КОМУНІКАТИВНИЙ РЕСУРС ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Спеціальність – 22. 00. 04 – спеціальні та галузеві соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник _ кандидат соціологічних наук, доцент
КІЗІЛОВ Олександр Іванович,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри методів соціологічних досліджень
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
ПИЛИПЕНКО Валерій Євгенович,
Інститут соціології НАН України (м. Київ),
головний науковий співробітник відділу економічної соціології
кандидат соціологічних наук, доцент
СОЛДАТЕНКО Ірина Олександрівна,
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна,
доцент кафедри прикладної соціології
Захист відбудеться "13" травня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.15 у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія 2-49).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий "10" квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шеремет І.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Соціологічне вивчення опосередкованої Інтернетом діяльності держави є особливо актуальною й перспективною галуззю досліджень в Україні. По-перше, можливості Інтернету як комунікативного ресурсу практично не вивчені, і, як наслідок, професійні політичні й управлінські структури не повною мірою застосовують його на практиці. По-друге, неусвідомлення масштабності впливу Інтернету на глобальні зміни в суспільстві призведе найближчим часом до конфлікту інформаційного й традиційного способів управління, тому вже зараз вимагає теоретичного осмислення соціологами інноваційних форм взаємодії держави й населення в умовах інформаційного суспільства.
Використання інформаційно-комунікативних технологій в органах влади дозволить надати державні послуги населенню й бізнесу через Інтернет, збільшити доступ до державної інформації, встановити прозорість прийнятих рішень через постійний діалог із громадськістю і, як результат, розвиток демократичної, інформаційно відкритої для населення держави. Рішенню названих проблем може сприяти впровадження Інтернет-представництв у процеси державного управління через створення органами влади своїх офіційних веб-сайтів та розвиток на їхній базі системи електронного уряду, що являє собою один з основних напрямків розвитку й трансформації відносин між державою та суспільством.
Наукове обґрунтування ефективності державного управління через конструктивно діюче Інтернет-представництво є одним з найважливіших завдань прикладної соціології. Розмаїтість підходів вчених до проблем інформатизації органів влади, труднощі впровадження програм електронного уряду, необхідність вдосконалення зворотного зв'язку з населенням, розрізнений і приватний характер відповідних дослідницьких проектів заважають системному осмисленню, узагальненню й практичному використанню накопиченого досвіду в практиці державного управління. Великого поширення набувають офіційні веб-сайти основних органів влади, політичних партій, суспільно-політичних організацій, окремих політиків. На жаль, вони практично не враховують потенціал інформаційно-комунікативних технологій у соціально-політичній організації суспільства. Проте в умовах розвитку інформаційного суспільства Інтернет-представництво органів влади, як спосіб інформаційної взаємодії держави та суспільства, є найбільш оптимальним при модернізації державного управління в області розвитку інститутів прямої електронної демократії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНТЕРНЕТ-ПРЕДСТАВНИЦТВО ЯК КОМУНІКАТИВНИЙ РЕСУРС ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок