Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> організаційно-педагогічні умови удосконалення навчального процесу в системі підвищення кваліфікації Педагогічних кадрів

організаційно-педагогічні умови удосконалення навчального процесу в системі підвищення кваліфікації Педагогічних кадрів

Назва:
організаційно-педагогічні умови удосконалення навчального процесу в системі підвищення кваліфікації Педагогічних кадрів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,56 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Центральний інститут післядипломної
педагогічної освіти АПН України
Зубко Анатолій Миколайович
удк 371. 14: 371.2
організаційно-педагогічні умови удосконалення навчального процесу в системі підвищення кваліфікації
Педагогічних кадрів
13.00.04 – Теорія та методика професійної освіти
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Олійник Віктор Васильович,
Центральний інститут післядипломної
педагогічної освіти АПН України, ректор
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Протасова Наталія Георгієёвна,
Українська Академія державного
управління при Президентові України,
завідувач кафедри управління освітою;
кандидат педагогічних наук, доцент
Сорочан Тамара Михайлівна,
Луганський інститут післядипломної
педагогічної освіти, ректор.
Провідна установа: Інститут педагогіки і психології професійної
освіти АПН України, відділ теорії і практики педагогічної майстерності, м. Київ.
Захист відбудеться “ 28 ” березня 2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.455.01 у Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ-53, вул. Артема, 52-А, корпус 3, аудиторія 20.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Автореферат розісланий 25.02.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Снісаренко О.С.
1
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Соціально-економічний розвиток України у новому тисячолітті об'єктивно пов'язаний з якісними змінами і у культурно-освітній сфері життя нашого суспільства, піднесенням її на рівень вимог часу. Освіта є основою відтворення інтелектуального та духовного потенціалу народу, потужним засобом виведення вітчизняної науки, техніки і культури на рівень світових зразків, національного відродження, становлення державності, утвердження принципів демократизації та гуманізації в житті країни.
В сучасних умовах із зростанням обсягів інформації, постійного оновлення, розширення та поглиблення її, відбувається надшвидке застарівання одержаних фахівцем знань, знецінення набутої раніше освіти. Тільки за умови безперервності освіти людина може вважатися освіченою, бути компетентним працівником, справжнім професіоналом у своїй сфері.
Важливою складовою системи безперервної освіти є система післядипломної освіти фахівців. У свою чергу центральною складовою підсистемою післядипломної освіти є система підвищення кваліфікації. Вона покликана забезпечувати зростання рівня володіння фахівцями професією, спеціальністю протягом усієї їхньої професійної діяльності з урахуванням набутого досвіду та особистісних змін, що відбуваються з мірою дорослішання людини. Безперервне підвищення кваліфікації фахівців спрямоване не тільки на послідовне удосконалення його професійних якостей, збагачення і оновлення наявної суми знань і умінь, а й на розвиток особистісних властивостей, вдоволення індивідуальних освітніх потреб, забезпечення соціального захисту та повнішої самореалізації фахівця у процесі професійної діяльності. Усі ці завдання повною мірою постають перед системою підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.
Сучасна система підвищення кваліфікації педагогічних кадрів має складну будову і включає загальнодержавний, обласний, районний (міський), шкільний та самоосвітній рівні. Справжнім науково-методичними і навчальними центрами у регіонах стали обласні інститути післядипломної педагогічної освіти. В основі функціонування закладів підвищення кваліфікації педагогічних кадрів знаходиться навчальний процес як система організації навчально-розвивальної діяльності, у центрі якої – органічна єдність і взаємозв'язок викладання й учіння, що спрямована на досягнення цілей підвищення кваліфікаційного рівня педагогічних працівників.
Навчальний процес у закладах підвищення кваліфікації має свої особливості, що зумовлені специфікою навчання дорослих людей з вищою освітою та досвідом професійної педагогічної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: організаційно-педагогічні умови удосконалення навчального процесу в системі підвищення кваліфікації Педагогічних кадрів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок