Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Проблеми боротьби з організованою злочинністю в Польщі та в Україні

Проблеми боротьби з організованою злочинністю в Польщі та в Україні

Назва:
Проблеми боротьби з організованою злочинністю в Польщі та в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,67 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА імені В.М. КОРЕЦЬКОГО
СЕРВАТКО Тадеуш
УДК 343. 9(4/9)
Проблеми боротьби з організованою злочинністю в Польщі та в Україні
Спеціальність 12.00.08 - кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор
Костенко Олександр Миколайович,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України,
завідувач відділом проблем кримінального права, кримінології та судоустрою.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
Глушков Валерій Олександрович,
Центр організації, координації науково-дослідної роботи вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ МВС України, начальник центру;
кандидат юридичних наук,
Петров Володимир Васильович,
Відкритий міжнародний університет розвитку людини, завідувач кафедрою права.
Провідна установа:
Національна академія внутрішніх справ України МВС України, кафедра кримінології та соціології, Київ.
Захист відбудеться 25.09.2002р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ - 1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ - 1, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 23.08.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук І.М. Кучеренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема злочинності і боротьби з нею завжди була у центрі уваги не лише фахівців державних інститутів правоохоронних органів, але й широкого кола вчених у цій галузі. Одна з причин такого інтересу – зростаюча соціальна гострота вказаної проблеми, яка безпосередньо торкається важливих сфер існування громадян і держави. Ця проблема переросла сьогодні національні межі і стала однією з найбільш гострих світових проблем.
Для демократичного і економічного розвитку світового співтовариства на початку ХХІ століття найбільшою небезпекою залишається інтенсивно зростаюча національна і транснаціональна злочинність, яка включає в себе і традиційно кримінальні, і економічні, і терористичні, та інші загрози. Домінуючою кримінологічною тенденцією на початку нового тисячоліття залишається зростання організованої злочинності у світі, підвищення її тяжкості та суспільної небезпеки при одночасному відставанні соціально-правового контролю від подальшої криміналізації суспільних відносин.
Вирішення проблеми боротьби з організованою злочинністю вимагає подолання національних кордонів і поглиблення соціального контролю над різноманітною і динамічно змінюваною організованою злочинністю в рамках дотримання фундаментальних прав людини. Боротьба з нею у новому столітті ще більшою мірою об'єднає зусилля різних правоохоронних органів на міждержавному рівні, зробить більш інтенсивною взаємодію вчених і дослідників в галузі міжнародної кримінології. Вказана проблема є актуальною як для Польщі, так і для України. Масові пограбування населення, вбивства на замовлення, захоплення заручників, відкрите насильство на вулицях, рекет – сьогодні це стає дедалі більш звичним явищем повсякденного життя польських та українських громадян, і не може хвилювати тих, хто відповідальний за правопорядок у цих країнах і самих громадян.
Організована злочинність за своєю природою схильна до порушення національних кордонів. Тому суміжні держави повинні об'єднувати свої зусилля у боротьбі з цим небезпечним явищем. Про необхідність взаємодії Польщі та України у боротьбі зі злочинністю, і організованою особливо, свідчать статистичні матеріали. Так, за даними Головної Комендатури поліції Польщі щороку в країні затримується близько 6 тисяч іноземних громадян за підозрою у вчиненні злочинів, з них – від 2800 до 3500 – громадяни України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Проблеми боротьби з організованою злочинністю в Польщі та в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок