Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОСУБ’ЄКТНІСТЬ МІЖНАРОДНИХ НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ МІЖНАРОДНОГО ЕКОНОМІЧНОГО ПРАВА

ПРАВОСУБ’ЄКТНІСТЬ МІЖНАРОДНИХ НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ МІЖНАРОДНОГО ЕКОНОМІЧНОГО ПРАВА

Назва:
ПРАВОСУБ’ЄКТНІСТЬ МІЖНАРОДНИХ НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ МІЖНАРОДНОГО ЕКОНОМІЧНОГО ПРАВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,98 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
білорус ірина олегівна
УДк – 341.215.2; 339.922
ПРАВОСУБ’ЄКТНІСТЬ МІЖНАРОДНИХ
НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
МІЖНАРОДНОГО ЕКОНОМІЧНОГО ПРАВА
Спеціальність 12.00.11 – міжнародне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2005
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі міжнародного права Української академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки України
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України, Заслужений діяч науки і техніки України Висоцький Олександр Федорович, Інститут держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України, провідний науковий співробітник відділу міжнародного права та порівняльного правознавства.
Офіційні опоненти:–
доктор юридичних наук, професор Буроменський Михайло Всеволодович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри міжнародного права та державного права зарубіжних країн;–
кандидат юридичних наук, Мельник Андрій Ярославович, заступник керівника Департаменту двостороннього та регіонального співробітництва – завідувач Відділу аналізу і планування Головної Служби зовнішньої політики Секретаріату Президента України.
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут міжнародних відносин, кафедра міжнародного права, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 21 грудня 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 64.086.03 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків 24, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків 24, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 19 листопада 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Рум'янцев В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Світове співтовариство вступило у таку стадію розвитку міжнародних правовідносин, коли держави втрачають монополію єдиних суб'єктів цих відносин. Сучасний етап характеризується активізацією і зростанням ролі міжнародних неурядових організацій (НУО). Активність НУО, стійка тенденція до збільшення їх числа і зростання правосуб'єктності – характерна риса і закономірність сучасного етапу розвитку людства. Ця закономірність свідчить про нові об'єктивні соціальні інтереси і потреби світового розвитку та є важливим фактором, який відображає трансформації правового статусу міжнародних НУО в процесі створення глобальної системи міжнародного права. Це явище та питання, що реально стоїть сьогодні за еволюцією і активністю НУО, потребує глибокого наукового осмислення.
НУО стали учасниками міжнародного життя. Цьому сприяло те, що економічні, соціальні і культурні проблеми перестали розглядатися суто з ідеологічної точки зору. Взаємини НУО і урядів країн характеризуються сьогодні суперництвом, співробітництвом або паралельною діяльністю. Статус і вплив, місце і роль НУО інтенсивно зростають в умовах глобалізації економіки. Міжнародні економічні НУО представляють сьогодні не свої інтереси, а інтереси ТНК і країн їхнього походження.
В центрі уваги даного дисертаційного дослідження перебувають теоретичні та практичні аспекти становлення та розвитку міжнародної правосуб'єктності міжнародних НУО в умовах глобалізації міжнародного економічного права. Актуальність теми даної наукової розвідки зумовлена: специфікою правової природи, статусу і актів міжнародних НУО; правовими особливостями міжнародних організацій економічного характеру (МЕО) та впливом міжнародних НУО на розвиток міжнародного права; необхідністю здійснення якісних перетворень, спрямованих на підвищення стабільності національної правової системи в механізмах реалізації державної політики зовнішньоекономічної діяльності з урахуванням вимог міжнародного права; відсутністю висвітлення загального систематизованого правового регулювання такої діяльності в таких транзитивних країнах як Україна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРАВОСУБ’ЄКТНІСТЬ МІЖНАРОДНИХ НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ МІЖНАРОДНОГО ЕКОНОМІЧНОГО ПРАВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок